« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gülcan pistte, ailesi TV başında koştu

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 3000 metre engelli finalinde altın madalya kazanan Gülcan Mıngır'ın, Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde yaşayan ailesi, yarışmayı televizyondan heyecanla izledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mıngır'ın Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'ye altın madalya kazandırması, Döğer beldesinde yaşayan ailesi ve hemşehrileri tarafından sevinçle karşılandı.

Mıngır'ın annesi Nazike Mıngır, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonayı neredeyse tüm beldenin televizyon başında canlı yayında izlediğini kaydetti.
Kızının yarışmalarını heyecanla takip ettiğini anlatan anne Mıngır, şöyle konuştu:
“Gülcan pistte, biz de televizyon başında koştuk. Televizyon başında yerimizde duramadık. Gülcan, ilkokul 1. sınıftan bu yana koşuya meraklı. Adeta yerinde hiç duramazdı. Sürekli sağa sola koşardı, öylelikle okul takımda yer aldı. İlk önce koşmasını istemedim ancak babası hep destek verdi. Babası, 'kızım her zaman arkandayım' dedi. Buralara babasının desteğiyle geldi. Afyonkarahisar'da yapılan yarışmalarında hep yanında oluyorduk. Başarı kazandıkça, Türkiye'deki farklı illerde, sonra da yurt dışına koşmaya başladı. Biz oralara gidemediğimizden canlı verilen yayınları kaçırmıyoruz, televizyon başında izliyoruz. Fakat çok zor oluyor, karşısında kalp krizi geçirecek gibi oluyoruz. 'Hadi Gülcanım, çabuk Gülcanım' diye televizyonun bağırıyoruz.”

"Ailesine ev yaptırdı"

Mıngır'ın amcası Hasan Mıngır da Gülcan'a bütün ailenin destek verdiğini, Gülcan'ın da beldelerinin ve Türkiye'nin gururu olduğunu bildirdi.

Spor yaptığı için Gülcan'a kendinin de maddi ve manevi destek verdiğini anlatan amca Mıngır, şunları söyledi:
“Hiçbir zaman sıkıntı yaşamasına izin vermedik. Koşmasını engellemeye çalışanlara engel oldum. Gülcan ile antrenmanlara gittim. Gerektiğinde birlikte koştum. Babası inşaat işçisi, annesi çapaya gündelik işlere giderdi. Gülcan başarı kazanıp ailesine destek olunca, annesi artık gündelik işlere gitmiyor. Gülcan'ın destekleriyle buraya bir ev yaptılar. Ailesine hep destek sağlıyor.”

Gülcan'ın amcasının 8 yaşındaki kızı Sultan Mıngır da kendisinin de Gülcan Mıngır gibi başarılı bir sporcu olmak için şimdiden koşmaya başladığını anlattı.
Baba Hüseyin Mıngır'ın ise iş nedeniyle Kütahya'da gittiği öğrenildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler