Gündem Haberleri

  Gül: Yolsuzlukla mücadele hepimizin sorumluluğu

  Ankara
  15.02.2005 - 15:31 | Son Güncelleme:

  Başbakan Vekili Abdullah Gül, yolsuzluklara mücadelede kararlı olduklarını belirterek, “Kim olursa olsun, ne olursa olsun, nerede olursa olsun, bilgimiz dahilinde hiçbir yolsuzluğa kesinlikle müsaade edilmeyecektir” dedi.

  Gül, AKP TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada,asayiş ve huzuru sağlamak için hükümetin elinden geleni yaptığını ifade etti.

    

  Özellikle son dönemlerde artan kapkaç olaylarına dikkati çeken Gül, yapılan yasal düzenlemelerle caydırıcı ağır cezalar getirildiğini, bu sayede asayiş olaylarında azalmalar görüleceğine inandığını söyledi.

    

  Emniyet müdürlerinin alınabilecek tedbirler konusunda bir süre önce Ankara'da İçişleri Bakanlığı'nda toplantı yaptığını, çevik kuvvet polisinin asayiş olaylarına da kaydırıldığını anlatan Gül, bu yönde alınan diğer tedbirleri anlattı.

   

  POLİSE TAKVİYE

   

  Abdullah Gül, polis memuru alınmasına yönelik Bakanlar Kurulu'nda dün alınan kararı anımsatarak, 10 bin üniversite mezununun eğitilerek emniyet güçlerine katılacağını anımsattı.

    

  Gece gündüz demeden fedakarca çalışan polisin sadece insan gücü bakımından değil, teknik açıdan da güçlendirilmesi yönündeki çabalarının sürdüğünü, pek çok projenin de hayata geçirileceğini bildiren Gül, şöyle konuştu:

    

  "ADİ SUÇLARIN ÜSTESİNDEN GELİNECEK"

   

  “Polis gece gündüz görevini yapmaktadır. Büyük fedakarlıklar içindedir. Bunun neticesinde birçok terör örgütü çökertilmiştir. Bunların failleri yakalanmıştır, birçok terör faaliyetinin önü alınmıştır. Organize suç odakları çökertilmiştir, mafya tipi insanlar ve organizasyonların nasıl çökertildiğine halkımız şahit olmuştur. Şimdi de bu adi suçlarda asayişle ilgili büyük bir güç harcanacaktır. Bunların hepsinin üstünden gelinecektir.

    

  Bunlar yapılırken polise her türlü maddi ve manevi destek hükümet tarafından verilecektir. Başta özlük hakları olmak üzere, eğitim, modern imkanlara kavuşmak yönünde hükümetimiz imkanlarını sonuna kadar kullanacak ve polisi güçlü hale getirecektir.”

    

  "YOLSUZLUKLARLA MÜCADELE HEPİMİZİN SORUMLULUĞU"

    

  Geçen hafta bir yolsuzluk olayının gündeme geldiğini ifade eden Başbakan Vekili Gül, “yolsuzluklarla mücadele kararlılığımızdır” dedi.

    

  Gül, ilgili bakanlıkların elbirliği içinde uzun takiplerle gizlilik içinde operasyonları sürdürdüğünü belirterek, “herkesin gördüğü gibi bir çok olayın ortaya çıktığını, faillerinin adalete teslim edildiğini” söyledi. Abdullah Gül, şunları kaydetti:

    

  “Hükümetimiz iktidarda olduğu süre içinde, yolsuzluklara kesinlikle göz yummayacaktır. Kim olursa olsun, ne olursa olsun, nerede olursa olsun, bilgimiz dahilinde hiçbir yolsuzluğa kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Bütün halkımıza çağrıda bulunuyoruz; ellerinde dedikodudan uzak sağlam bilgiler varsa ilgili bakanlara, başbakanımıza, hükümete tereddütsüz iletsinler. Çünkü bu konuda mücadele hepimizin sorumluluğundadır. Sayın Başbakanımızdan en küçük bürokratımıza kadar hepimizin sorumluluğundadır.

    

  Milletvekillerimizin, partililerimizin ve vatandaşlarımızın, topyekün bir mücadele olmadığı sürece bu işlerin kökünün kazımak mümkün olmayacaktır. O bakımdan kararlığımız devam edecektir.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı