Gündem Haberleri

  Gül: Yılmaz Hoca'dan bin beter oldu...

  Hürriyet Haber
  15.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FP Kayseri Milletvekili Abdullah Gül, Genelkurmay'ın ‘Sakık operasyonu’ konusunda hükümeti önceden bilgilendirmediğini belirterek, ‘‘Mesut Yılmaz hep, ‘Necmettin Erbakan gibi olmam' dedi, ama ondan bin beter oldu’’ dedi.

  Refahyol döneminde gerçekleştirilen Kuzey Irak operasyonu sırasında, Yılmaz’ın dönemin Başbakanı Erbakan'a yönelttiği, ‘‘Genelkurmay size güvenmediği için operasyonla ilgili bilgi vermiyor’’ eleştirilerini anımsatan Gül, ‘‘Sakık'ın Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili operasyon haberlerini okurken, bizimle yaptığı tartışmayı hatırladım’’ dedi. Gül, şöyle konuştu:

  BÜYÜK KONUŞTU

  ‘‘O zaman neyi söyleyip, gündeme getirdiyse şimdi onlar başına geldi. O zaman bize, ‘Asker size güvenmediği için yapılan operasyonla ilgili bilgi vermiyor' demişti. Ancak bu doğru değildi. Başbakanlık'taki askeri müşavir aracılığıyla günlük olarak bilgi almıştık. Ama şimdi görülüyor ki, kendisinin, yardımcılarının ve bakanlarının haberi olmadan böylesine büyük bir operasyon yapılıyor. Yani, bugün kendisinin düştüğü durum çok daha kötü. O zaman, ‘Erbakan gibi olmam' dedi, ama ondan bin beter oldu. O zaman hep büyük konuştu, sorumsuz konuştu, şimdi hepsi başına geldi.’’


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı