Gündem Haberleri

  Gül: "Terörle mücadele her şart altında sürecek"

  A.A
  16.10.2008 - 16:59 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, devletin sarsılmaz iradesi, vatanını canından üstün tutan kahraman güvenlik güçlerinin azmi, milletin güven ve desteği ile teröre karşı kararlı bir mücadele yürütüldüğünü belirterek, bu mücadelenin her şart altında, birlik ve beraberlik içinde sürdürüleceğini, vatanın bölünmez bütünlüğüne yönelik hain eylemlerin hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını kaydetti.

  Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Hakkari'de teröristlere karşı yürütülen operasyon sırasında çıkan çatışmada 5 askerin şehit düşmesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

  Hakkari'de teröristlere karşı yürütülen operasyon sırasında 5 askerin şehit olmasından derin üzüntü duyduğunu bildiren Cumhurbaşkanı Gül, “Devletimizin sarsılmaz iradesi, vatanını canından üstün tutan kahraman güvenlik güçlerimizin azmi, milletimizin güven ve desteği ile teröre karşı kararlı bir mücadele yürütülmektedir” dedi.

  Gül, mesajında şunları kaydetti:

  “Bu mücadele, her şart altında, birlik ve beraberlik içinde sürdürülecek, vatanın bölünmez bütünlüğüne yönelik hain eylemler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.

  Ülkemizin huzurunu, vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla görev yaparken şehit olan kahraman askerlerimiz, milletimizin gönlünde sonsuza kadar yaşayacaktır.

  Şehitlerimizin ailelerinin acısını yürekten paylaşıyorum.

  Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silâhlı Kuvvetlerimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı