Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gül, 'Taksim Krizi'ne el koydu

  Hürriyet Haber
  28 Nisan 2009 - 12:48Son Güncelleme : 28 Nisan 2009 - 17:48

  Cumhurbaşkanı Gül, sendikaların ve sivil toplum kuruluşlarının 1 Mayıs'ı Taksim Meydanı'nda kutlama isteğiyle ilgili yetkililerle görüşme yapacağını açıkladı.

  DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi,  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama taleplerinin  düşünülmesi gerektiğini söylediğini bildirdi.

  Cumhurbaşkanı Gül, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, KESK Genel Başkanı  Sami Evren, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Eriş Bilaloğlu ve TMMOB  Genel Başkanı Mehmet Soğancı'yı, Çankaya Köşkü'nde kabul ederek, bir süre  görüştü.

  Başlangıcında gazetecilerin görüntü almasına izin verilen ve yaklaşık 1  saat süren görüşmenin ardından gazetecilerin, 1 Mayıs'ı Taksim Meydanı'nda  kutlama taleplerini Gül'ün nasıl karşıladığına ilişkin soruları üzerine Çelebi,  “Taleplerimizi, genelde objektif olarak değerlendirdi, düşünülmesi gereken bir  talep olduğunu söyledi” dedi.

  Gül'ün, Cumhurbaşkanı seçilmeden önce de bu yönde iradesi olduğunu ifade  eden Çelebi, “Cumhurbaşkanı bu konuyu Milli Güvenlik Kurulu (MGK) gündemine  getirecek mi?” sorusunu, “İlgililerle görüşeceğini söyledi” diye yanıtladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı