Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gül MGK’yı deldi

  ANKARA
  05 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 05 Ocak 2011 - 00:17

  Cumhurbaşkanı Gül’ün Diyarbakır ziyaretini eleştiren Devlet Bahçeli, “MGK Bildirisi, Cumhurbaşkanı tarafından delinmiştir” diye tepki gösterdi.

  Bahçeli, “Teröristbaşı’nın atadığı eş başkan Gül’ü belediyeye gelişinde karşılayan resmi teşrifat ekibi arasında yer aldı. Cumhurbaşkanı bunları bilerek bu belediyeyi ziyaret etti” dedi.

  "Ülkenin şerefini nasıl koruyacak"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır’da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü sert bir dille eleştirdi.
  Cumhurbaşkanı Gül’ün Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Bildirisi’ni deldiğini savunan Bahçeli, “Davranışlarıyla devletin itibarını yerlere sermiştir. Yeminine bağlı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini bundan sonra nasıl koruyacaktır?” dedi. Partisinin dünkü grup toplantısında ağırlıklı olarak Cumhurbaşkanı Gül’ü hedef alan Bahçeli, özetle şunları aktardı:

  MGK kararı oyalama süreci

  “MGK toplantısı ve burada alınan kararlar yeni bir oyalama sürecinin hayata geçtiğini göstermiştir. Bildirideki kararlılık beyanları, havanda su dövmekten başka bir manaya gelmemiştir. İlk tavsiyemiz Belediyenin resmi internet sitesine bakmasıdır, Türkçe ve Kürtçe iki dillidir. Belediye ziyaretinde, Belediye reklam panolarında Kürtçe ve Türkçe yazılı ‘hoş geldiniz’ afişleriyle karşılanmıştır. KCK, İmralı canisinin talimatıyla Diyarbakır Belediyesi’nde eş başkanlık uygulaması başlatmıştır. Teröristbaşı’nın atadığı eş başkan Cumhurbaşkanı Gül’ü belediyeye gelişinde karşılayan resmi teşrifat ekibi arasında yer almıştır. Cumhurbaşkanı bütün bunları bilerek bu belediyeyi ziyaret etmiştir.

  Bildiri hükümsüz hale geldi

  MGK bildirisi bizzat Cumhurbaşkanı tarafından delinmiş, sıfırlanmış ve hükümsüz hale gelmiştir. Bazı beyanları da çok vahimdir. PKK açılımında Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın eylem birliği içinde oldukları ortaya çıkmıştır. Anayasa suçu işlediklerinin farkına varmaları kendi hayırlarına olacaktır. AKP’nin yıkım projesinin puslu ışığı altında şımaran ve büyüyen bölücülük, önümüzdeki en önemli meseleler arasında yer almaktadır.

  Erdoğan seçim hazırlığında

  Cumhurbaşkanlığı seçimleri için şimdiden hazırlık içine giren Recep Tayyip Erdoğan; genel seçimleri de kendisi için bir dönüm noktası olarak görmektedir. Bilinmelidir ki Başbakanlığı yozlaştıran bu zihniyet Çankaya yokuşunda soluksuz, aciz ve bitmiş bir halde kalacaktır. AKP iktidarı egemenliğin asıl sahibinden gecikmiş olan şamarı mutlaka yiyecektir. Seçimde; zalimin azı dişi sökülecek, bölücünün uzayan eli kesilecek, ihanetin beli kırılacak ve iki dilli hayat talebi kursaklarda kalarak özerklik fitnesinin hayalleri kararacaktır.” 
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı