Gül: Kayseriliyim ama denizi bilirim

Hürriyet Haber
22 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 21 Şubat 2011 - 22:25

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün İstanbul’da Deniz Ticaret Odası (DTO) üyelerine seslenirken, “Her ne kadar Kayserili olsam da, denize uzak olsak da, bütün siyasi hayatım içerisinde olsun, dostlarım, sizler vasıtasıyla çok yakından bunu biliyorum” dedi.

Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu vurgulayan Gül, “Böyle bir ülkenin muhakkak gemi sanayisinde güçlü olması gerektiğine çok candan inanıyorum. Onun için bunu kendi haline bırakmamamız gerekir” dedi.

Bu arada Türkiye’nin istikrarlı bir ülke olduğunu dile getiren Gül, “Birçok ülke büyük bir sıkıntı içindeyken, ekonomik sıkıntı içindeyken, sıkıntıları çabuk atlatan, makro olarak baktığımızda, başka ülkelerle mukayese ettiğimizde, sıkıntılardan daha çabuk çıkan ve geleceği daha parlak olan bir ülkeyiz” dedi.

Yine de ihtiyatı bırakmayalım

“Sadece biz değil, bütün uluslararası finans kurumlarının raporlarında da görüyoruz. Bunu OECD’nin, IMF’nin, Dünya Bankası’nın raporlarında da görüyoruz” diyen Gül, “Bunlar hepimize büyük bir güven vermekte. Ama ihtiyatı da yine bırakmamamız gerekmektedir” dedi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı