Gündem Haberleri

  Gül ile ilk temas

  Enis BERBEROĞLU
  27.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çankaya sürecinde AKP ile MHP arasındaki ilk temas Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile MHP lideri Devlet Bahçeli arasındaki telefon görüşmesiyle kuruldu.

  Önceki gün Cumhurbaşkanlığı seçiminde Genel Kurul’a katılacağını açıklayan MHP lideri Bahçeli, dün Abdullah Gül’ün trafik kazasında yaşamını yitiren milletvekili için başsağlığı amacıyla açtığı telefonu yanıtsız bırakmadı.

  Bahçeli’nin aynı amaçla kendisini arayan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın telefonuna ikinci kez çıkmaması da dikkat çekti. Bahçeli, seçim gecesi Hürriyet’e, "Başbakan Meclis’te bize selam bile vermeyeceğini söyledi" diyerek Erdoğan’a sitemde bulunmuştu.

  MHP’YE DE GİDECEK

  Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, mazbatasını almak üzere Kayseri’ye gitti. Sabah saatlerinde Esenboğa Havaalanı yolunda geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren MHP İstanbul milletvekili Prof. Mehmet Cihat Özönder’in haberini alan Gül Bahçeli’yi aradı. Bahçeli kısa bir süre sonra Gül’e geri döndü ve ikili arasında kısa bir görüşme geçti. Gül görüşmeyle ilgili olarak şunları söyledi:

  "Vefat eden arkadaşımızla çok samimi değildik ama kendisini iyi tanır ve takdir ederdik. O nedenle aradım ve sadece başsağlığı verdim. Başka hiçbir konuya değinmedik."

  Gül Hürriyet’in, "Aday olursanız MHP’ye de gidecek misiniz?" sorusunu yanıtsız bıraktı. Ancak Gül’e yakın kaynaklar, "Adaylık resmiyet kazanırsa CHP ve MHP’ye mutlaka gidilir" yorumunda bulundu. Abdullah Gül ve ailesi Kayseri ziyaretinden sonra kısa bir tatile çıkacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı