Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gül ile görüştürüldü, intihardan vazgeçti

  Fevzi KIZILKOYUN/ ANKARA, (DHA)
  30 Temmuz 2007 - 14:44Son Güncelleme : 30 Temmuz 2007 - 14:44

  ANKARA'nın simgesi olan ve 125 metre yüksekliği bulunan Atakule'nin tepesine çıkan, Konya'da Türk Telekom'da işten çıkartıldığını ve kendisini atacağını söyleyen 3 çocuk babası 30 yaşındaki Bayram Saçıkara, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile telefonla görüştürüldükten sonra intihar girişiminden vaz geçti.

  Öğle saatlerinde Atakule İş Merkezi'nin karşısındaki büfeye gelen Bayram Saçıkara çantasını bıraktı. Büfeden çıkıp, Atakule'nin en tepesine çıkan Saçıkara, en üst kattaki restorantta alkol aldıktan sonra sandalye ile camı kırarak Atakule'nin en tepesindeki demir korkuluklara çıktı. Yaklaşık 3.5 saat Atakule'nin tepesinde bulunan Bayram Saçıkara, polisin tüm çabalarına rağmen demir korkuluklardan indirilemedi. Konya'daki Türk Telekom'da çalıştığını, arkadaşlarının kredi kartlarına kefil olunca 38 bin YTL borçla karşılaştığını, eşi ile sürekli kavga ettiklerini söyleyen Saçıkara Atakule'nin demir korkuluklarında dolanan ve vücudunu jiletledi. Bayram Saçıkara, işsiz olduğunu, bu nedenle intihar etmek istediğini söyledi.

  Yoldan araçları ile geçen geçen bazı kişilerin intihar girişimini izlemek istemesi, trafiğin kilitlenmesine neden oldu. İntihar girişiminde bulanan Saçıkara için itfaiye ve ambulans bekletildi. İntihar girişiminde bulunan Bayram Saçıkara, polisin verdiği cep telefonuyla Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'le görüştürüldü. Bir süre sonra Gül'ün korumasını göndermesi ardından sonra inmeye karar verdi. Bayram Saçıkara gözaltına alındı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı