Gündem Haberleri

  Gül: Güzel bir açıklama

  Hürriyet Haber
  26.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un 30 Ağustos mesajı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı devir teslim töreninde de gündeme geldi.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül gazetecilerin, “Açıklamayı nasıl buldunuz?” sorusu üzerine, “Güzel bir açıklama” demekle yetindi. Başbakan Tayyip Erdoğan, demokratik açılımla ilgili takvim sorularını yanıtlarken, gülerek, “Bizi izlemeye devam edin” dedi ve yarınki Ulusa Sesleniş konuşmasında konuyla ilgili kapsamlı bir değerlendirme yapacağını da sözlerine ekledi.

  Bu tavsiyeleri MGK’da yaptı

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un açılım uyarıları siyasette de yankı buldu. AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ: Zannedersem bu tavsiyeleri Sayın Genelkurmay Başkanı MGK’daki konuşmasında da yaptı. Söylenen sözlerin hepsine katılıyoruz. Burada hem hükümete hem de muhalefete dönük mesajı var.

  Keşke bildiriye de yansısaydı

  CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol: İyi bir uygulama yapmış Genelkurmay Başkanı. Ama gönül isterdi ki MGK bildirisine de bunlar yansısın. Terörle mücadele konusundaki kararlılık MGK bildirilerinde hep yer alırdı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı