Ege Haberleri

EGE

  Gül efeler diyarında

  AYDIN, (DHA)
  15.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dün Aydın’a geldi, Vali Hüseyin Avni Coş ve Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret etti. Çalışmaları ve sorunları dinledi.

  CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül dün uçakla İzmir’e geldi, karayoluyla Aydın’a geçti. Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş’u ziyaret eden Gül’e çilek ve erik ikram edildi.

  Doğal güzellikleri, ovası, zeytini, inciri, yeraltı zenginlikleriyle Türkiye’nin en kendine özel bölgelerinden biri olan Aydın’ı, “Efeler Diyarı” diye nitelendiren Gül şunları söyledi:

  “Aydın, Kurtuluş Savaşı’na büyük katkılar koymuş. Böyle bir önemli ili Cumhurbaşkanı olarak ziyaret etmekten gururluyum. 14 Mayıs, çok partili siyasi hayata geçişin yıl dönümü ve ziyaretimiz böyle anlamlı bir güne denk geldi. Aydın büyük devlet adamları yetiştirmiş bir yer. Sadece Aydın için değil tüm Türkiye’ye mal olmuş, başta merhum Adnan Menderes olmak üzere değerli devlet adamları, bakanlar yetiştirmiş.” Gül’e efe heykeli hediye eden Vali Coş ilin sorunları ve çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

  İş istekleri

  Gül, valilikten ayrılırken 30 yaşındaki Dilek Cin, bir markette çalıştığını ancak işten çıkarıldığını belirterek “İş istiyorum” diye bağırdı. Gül, belediyeye geldiğinde de türbanlı bir kadın eşi ve çocuğuyla, “İş istiyoruz” diye bağırınca korumalar uzaklaştırdı. İş isteyen kadın daha sonra Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret eden Gül’ün yanına götürüldü. Çerçioğlu, Gül’e zeytinyağı ve incir hediye etti.

  Ayşe Tülü adlı yöresel giysili 62 yaşındaki bir kadın da elinde bayrakla Gül’ün yanına gitti, şehit gelini olduğunu söyledi, yaşadığı Ambarcı Köyü’ne cami istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı