Gündem Haberleri

  Gül: Barzani muhatabım değil

  Hürriyet Haber
  21.10.2007 - 15:57 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Barzani'nin "Türkiye'ye karşılık veririz" açıklamasıyla ilgili yorumunu soran gazetecilere sert yanıt verdi:
  "Bakın ben size bir şey söyliyeyim. Bana bir daha asla böyle sorular sormayın. Benim muhataplarım bellidir. Ancak şunu da belirteyim Türkiye Irak'ın toprak bütünlüğüne saygılıdır ancak Irak terör örgütüne karşı üzerine düşeni yapmazsa Türkiye hakkı olan şeyi yapmakta kararlıdır."

   

  Gül, açıklamasında şunları söyledi:
  "Acımız çok derin. Bu acı bütün Türk milletinin acısıdır. Burada Türk milleti karalıdır. devletimiz kararlıdır. Eninde sonunda bu karalığın neticesinde bu iş bitecektir. Karşımızda düzenli ordu olmadığı için bu mücadele çetin bir mücadeledir. Bu mücadele top yekun bir mücadeledir.

   

  Teröristlerin asıl hedefi aramızdaki kardeşlik duygusunu baltalamaktır. Buna izin vermemeliyiz. Bu kardeşlik duygusuna daha çok ihtiyacımız var.

   

  Bu akşam devletin yetkili organları ile bir toplantı yapacağız. Yarın da siyasi parti liderleri ile bir görüşmeye yapacağım. devletimiz bu işi bitirecek her türlü tedbiri almaya kararlıdır.

   

  Bize düşen şehitlerimizin ailesini yalnız bırakmamaktır. Onlar bize birer emanettir. Bu bilincin yaygınlaştığını görmekteyim."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı