Gündem Haberleri

  Gül 5 gün daha hastanede kalacak, resepsiyon iptal

  Hürriyet Haber
  29.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nden yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Gül'ün iki kulağında da iç kulak kaynaklı rahatsızlık nedeniyle tedavisine 5 gün daha hastanede devam edileceği açıklandı. Doktorları Cumhurbaşkanı Gül'e 30 Ağustos törenlerine katılmaması önerisinde bulundu. Çankaya'daki 30 Ağustos resepsiyonu iptal edildi. Zafer Bayramı törenlerine Gül'ün yerine TBMM Başkanı Çiçek vekalet edecek.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, 27 Ağustos günü akşam saatlerinde farklı hastanelerden akademisyenlerin katılımıyla bir heyet toplantısı düzenlendiğini, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün son sağlık durumunun değerlendirildiğini ve klinik olarak önemli ölçüde iyileştiğinin görüldüğünü bildirdi.

  CUMHURBAŞKANI TEKRAR HASTANEDE

  Tuncer, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e uygulanmakta olan yoğun ilaç tedavisinin 5 gün daha hastanede sürmesinin kararlaştırıldığını açıkladı. 

  Gül 5 gün daha hastanede kalacak, resepsiyon iptal TÜM YURTDIŞI GEZİLERİ İPTAL EDİLDİ

  30 AĞUSTOS TÖRENLERİNE KATILMAYIN TAVSİYESİ

  Prof. Dr. Tuncer, Cumhurbaşkanı Gül'e, günlük aktivitelerine sınırlı olarak devam etmesi ve bununla birlikte 2 gün sonra yapılacak 30 Ağustos Zafer Bayramı tören ve kutlamalarına katılmaması tavsiyesinde bulunduklarını bildirdi.

  Gaziantep’te kutlama olmayacak

  30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Ankara’da düzenlenecek resepsiyon Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kulağındaki rahatsızlık nedeniyle iptal edilirken bir başka iptal de Gaziantep için yapıldı. Ramazan Bayramı’nın ikinci günü yapılan bombalı saldırıda 9 kişinin hayatının kaybetmesi nedeniyle bu yıl Gaziantep’te 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları iptal edildi. Kutlamalar, diğer illerde ve yurt dışı temsilciliklerinde ise planlanan şekilde yapılacak. (Uğur ERGAN/ANKARA)

  Şanlıurfa'da da resepsiyon iptal
  Şanlıurfa Valiliği de 30 Ağustos resepsiyonunun Gaziantep’te meydana gelen ve 9 sivil vatandaşın ölümüne yol açan patlama nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

  30 AĞUSTOS RESEPSİYONU İPTAL

  30 Ağustos'taki Çankaya resepsiyonu iptal edildi. Cumhurbaşkanı Gül, Zafer Bayramı törenlerine katılamayacak. Gül'ün yerine törenlere TBMM Başkanı Cemil Çiçek vekalet edecek.

  Resepsiyon gerçekleştirilseydi bir ilk yaşanacaktı. İlk kez 30 Ağustos'un ev sahipliği Anayasa uyarınca Türk Silahlı Kuvvetleri'nin "başkomutanı" sıfatını da taşıyan Cumhurbaşkanı tarafından gerçekleştirilecekti. Davetiyelerde de davet sahibi olarak "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Bayan Gül" ibaresi yer alıyordu.

  Davet Cumhurbaşkanı ve eşinin olunca, davet yeri de doğal olarak Çankaya Köşkü'ydü. Daha önceki yıllarda 30 Ağustos'a ev sahipliği hep Genelkurmay Başkanı tarafından yapılıyordu. Resepsiyonlar da orduevlerinde veriliyordu.

  30 Ağustos resepsiyonunun geçtiğimiz yıl da Cumhurbaşkanı tarafından verilmesi kararı alınmış, ancak terör olayları nedeniyle resepsiyon iptal edilmişti.

  Bu yıl da resepsiyon Cumhurbaşkanı Gül'ün rahatsızlığı ve doktorların tavsiyesi üzerine iptal edildi.

  İLKLERİ İÇEREN 30 AĞUSTOS DAVETİYELERİ

  KÖŞK'ÜN SİTESİNDEN AÇIKLAMA YAPILDI

  Çankaya Köşkü'nün sitesinden yapılan açıklamada resepsiyonun iptal edildiği belirtildi ve şu açıklamalara yer verildi:

  ''Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde dün (27 Ağustos 2012) yapılan heyet toplantısında alınan tavsiye kararı doğrultusunda, Sayın Cumhurbaşkanımızın evsahipliğinde Çankaya Köşkü’nde yapılması planlanan 30 Ağustos Tebrikat Töreni ve Resepsiyonu iptal edilmiştir.

  Anıtkabir ve Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törenler ise planlandığı gibi icra edilecek olup, anılan törenlere Sayın Cumhurbaşkanımıza vekaleten Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Cemil Çiçek katılacaktır.

  Aynı şekilde Gülhane Askeri Tıp Akademisi ile Kara, Hava ve Deniz Harp Okulları Diploma Törenlerine de Sayın Cumhurbaşkanımıza vekaleten Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Cemil Çiçek iştirak edecektir.''

  MGK TOPLANTISI İÇİN HASTANEDEN AYRILDI

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MGK toplantısına katılmak üzere tedavi gördüğü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinden ayrıldı.

  Saat 13.15'te hastaneden çıkış yapan Gül, burada kendisini görmek için bekleyen kalabalığın “geçmiş olsun” temennilerine, “İyiyim, sağolun” diye karşılık verdi.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha sonra Çankaya Köşkü'ne hareket etti.

  Cumhurbaşkanı Gül, MGK toplantısı sonrası tedavisinin süreceği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine tekrar dönecek.

  DÜN AKŞAM DA HASTANEDEN 2 SAATLİĞİNE ÇIKTI, BAŞBAKAN VE ORG. ÖZEL'LE GÖRÜŞTÜ

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dün akşam hasta yatağından kalkarak Çankaya Köşkü’nde “Terör Zirvesi” düzenledi. Gül’ün Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile gerçekleştirdiği görüşme yaklaşık 2 saat sürdü.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı