« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güiza ameliyat olacak mı

Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası'nda yarın Altay ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını tamamladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-lacivertliler, Can Bartu Tesisleri'nde, teknik direktör Christoph Daum yönetiminde çalıştı. Akşam, basına kapalı 1.5 saat süren antrenman, Daum'un, saha ortasında oyuncularıyla yaptığı toplantının ardından başladı. Futbolcular, koşu, koordinasyon ve istasyon çalışmalarının ardından takımlara ayrılarak eltopu oynadı. Dar alanda taktik ağırlıklı çift kale maçla devam eden antrenmanda, oyuncular bir süre de duran top ve kanat organizasyonları ile şut çalışması yaptı.
Antrenmanda Alex ve Önder takımdan ayrı, bireysel oyuncu antrenörü Dolu Arslan eşliğinde ayrı bir programla çalışırken, Emre, Güiza ve Kazım çalışmalarını tesislerde sürdürdü.
Sarı-lacivertli ekip, antrenmanın ardından Altay maçı için tesislerde kampa girdi.

SAKATLARIN DURUMU

Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, sakatlık ve bazı şikayetleri bulunan futbolcular Deivid, Güiza, Emre ve Alex'le ilgili kulübün resmi internet sitesinde açıklamada bulundu.

Güiza'nın sol topuk bölgesinde, geçen yıldan beri süren problem bulunduğunu, bunun için değişik tedavi programları uyguladıklarını belirten Karanlık, “Bu yıl Güiza dahil hiçbir futbolcumuzu iğneyle maça çıkarmadık. Güiza bu yıl sadece maçlardan sonra iki kez iğne olmuştur. Güiza'nın ameliyat olması söz konusu değildir. Devre arasında dinlenme ve tedavi programlarıyla Güiza'nın bu problemleri giderilecek” dedi.

Deivid'in sağ arka adalesindeki yırtığın, iki hafta süren tedavi sonucu tamamen iyileştiğini, bu futbolcunun bugün takımla antrenmana çıktığını kaydeden Ertuğrul Karanlık, Emre ve Alex'te bir sakatlık sorunu bulunmadığını, maç sonrası genel bir yorgunluk yaşadıklarını ve bu nedenle, kontrol amaçlı bugünkü antrenmana takımla birlikte çıkmadıklarını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz