« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gücümüze güç kattık

Schuster, Almeida, Simao ve Fernandes’in takıma çabuk uyum sağladığını, sakatların düzeldiğini ve ikinci yarıya daha güçlü gireceklerini söyledi. Takım içindeki rekabetten de memnun kaldığını sözlerine ekledi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

KADROSUNA Simao, Almeida ve Fernandes gibi 3 önemli ismi ekleyerek ikinci yarı hazırlıklarına başlayan Beşiktaş’ta teknik direktör Schuster’in yüzü gülüyor. Antalya kampını tamamladıktan sonra Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Manisaspor maçı için dün Manisa’ya giden siyah beyazlıların Alman hocası yöneticiler Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu’na kampı değerlendirdi. Schuster, şöyle konuştu: “İlk geldiğimde Avusturya kampında mükemmel bir çalışma yaptık. Takım orta saha ve forvette çok etkili. İki mevkii de patlamaya hazır.

Trabzon maçı üzdü

Sezon başında kadroya inanıyordum. Çünkü inanılmaz bir çalışma örneği gösterdiler. Quaresma takıma gelir gelmez uyum sağladı. Guti yabancılık çekmedi. Ligin ilk yarısında en üzüldüğüm karşılaşma deplasmanda Trabzonspor önünde kaybettiğimiz maç oldu. Burada dersler çıkardık.

Teknik direktörlük yaşamımda görmediğim sakatlık problemleri yaşadık. Böylesi geniş kadroda 12 oyuncu sakatlanır mı? Fakat rakipler futbol oynamaktan çok sertliklerini ön plana çıkartıyorlar.

Ligin ilk yarısında önemli hatalar yapmadık. Bireysel hatalar yaptık. Yoksa sistem işledi. Tabii ki futbolcunun da sisteme katkısı ne derece yansıdı. Bunun muhasebesini yaptık.

Birinci kaleci Cenk

Devre arası kampına alt yapıdan kadroya kattığımız gençler de bireysel güçlerine güç kattı. Bu da ilerisi için iyi bir girişim oldu.

Benim birinci kalecim Cenk. Hakan ve Rüştü ile mükemmel rekabette. Üç kalecinin de hırsı harika. Buradan Beşiktaş kazançlı çıkacaktır.”

SCHUSTER’İN İZLENİMLERİ

 Kampta futbolcularımızın kendi bireysel gücü arttı.
 Ekip ruhunu yükselttik. Futbolcular iyice kaynaştı.
 İlk devredeki kötü olaylardan ders çıkardık, önlem aldık.
 Yeni gelen oyuncularla birlikte takım yüzde 45 değişti.
 Yeni transferlerin kampa yetişmesi büyük avantaj oldu.
 Devre arası kampı her futbolcuyu 2. yarıya motive etti.
 Gücümüzü oyuncularla yakın olduğumda  iyi anladım.
 Dayanıklılık, planlama, taktik ve teknik çalışmaları yaptık.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler