« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“Güçlü Türkiye'nin Güçlü Ajansı”

7. Uluslararası Serdivan Yamaç Paraşütü Festivali'nin son gününde Türk ve İranlı iki pilot, “Güçlü Türkiye'nin Güçlü Ajansı” yazılı Anadolu Ajansı (AA) flamasıyla uçtu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Serdivan Belediyesi'nin desteğiyle 400 rakımlı Kırantepe'de bu yıl 7'ncisi düzenlenen festivale Amerika, İran, İngiltere, İspanya, Romanya ve Türkiye'den 60'a yakın paraşütçü katıldı.

Çeşitli konserler ve uçuş gösterilerinin yer aldığı festivalde, kurayla belirlenen ziyaretçiler de uçuş heyecanı yaşadı.

Festivalin son gününde Türk pilot Ramazan Emre Parıldı ve İranlı pilot Ferhat Mokari, “Güçlü Türkiye'nin Güçlü Ajansı” yazılı AA flamasıyla uçtu.

“Böyle bir uçuş alanı hiçbir yerde bulunmaz”

Festival koordinatörü Muhammet Şirali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 gün süren etkinlik boyunca çeşitli yarışmalar düzenlediklerini söyledi.

Şirali, Ankara ve İstanbul arasında yer alan Kırantepe'nin uçmaya son derece elverişli olduğuna dikkati çekerek, “Böyle bir uçuş alanı hiçbir yerde bulunmaz. Burada saatlerce havada kalabiliyorsunuz, aynı zamanda istediğiniz zaman aşağı inebiliyorsunuz. Şehrin de güzelliği var. Balkona çıktığınız zaman tepenizde uçan insanları görebiliyorsunuz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz