« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güçlü soğukkanlı agresif

Portekizli F.Bahçe’nin transfer listesinde ilk sıralarda. Tecrübeli stoper tam anlamıyla sarı lacivertliler için aranan kan. Alınırsa büyük bir eksiği kapatır.

Koray Durkal
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE’nin transferinde büyük aşama kaydettiği Zenit’in savunma oyuncusu Bruno Alves sarı lacivertliler için tam anlamıyla aranan kan. Portekizli oyuncu birçok özelliğiyle dikkat çekiyor. Fenerbahçe, Bruno Alves’i alırsa stoperde büyük bir açığı kapatır. Yetenekli oyuncuyu sizler için araştırdık... Asıl adı Bruno Eduardo Regufe Alves olan futbolcu 27 Kasım 1981 yılında Portekiz’de dünyaya geldi. Futbola Varzim kulübünde başladı 17 yaşında Porto’ya geçti.. Avrupa’nın önde gelen savunma oyuncularından biri olan Alves, Zenit’e 22 milyon Euro’ya gitti.

HAVA TOPLARINDA GEÇİT VERMEZ

Porto’da 9 yılda 3 kez farklı takımlara kiralanan Alves, 2005 yılından sonra Porto savunmasının değişmez ismi oldu. Güçlü fiziği ve soğukkanlı yapısıyla kısa sürede Portekiz milli takımının da vazgeçilmezleri arasında yer alan Alves 2009’da  yılın oyuncusu seçildi.  Bruno Alves’in bilinen en önemli özelliği gücü. 1.89 boyundaki oyuncunun, dayanıklılık, top çalma, hava toplarındaki hâkimiyeti ve pozisyon almadaki başarısı da öne çıkıyor.

ÖFKESİNİ KONTROL EDEMİYOR

2005 yılında Jesualdo Ferreira’nın gelişi Portekizli oyuncunun kariyerinde dönüm noktası oldu. Porto savunmasının Pepe ile birlikte değişmez ikilisini oluşturdu.
Gücünü bir silah olarak kullanmak yerine şiddete dönüştüren oyuncu sıkça gördüğü kırmızı kartlar daha onun ilk yıllarındaki ününü farklı bir noktaya taşıdı.

Yıldız isimlerle birlikte oynadı

BRUNO ALVES kariyeri boyunca çok önemli oyuncularla beraber top koşturdu. Ricardo Quaresma, Raul Meireles, Carvalho, Ronaldo, Rolando, Anderson, Gonzalez ve Pepe gibi futbolcularla birlikte hem kulüp hem de milli takım düzeyinde aynı formayı terletmeyi başardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz