Ege Haberleri

EGE

  Güçbirliğinde ilk çatlak

  Hürriyet Haber
  12.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 11.06.2013 - 17:25

  Alsancak Stadı’ndaki maç trafiğini ayarlamak için yapılan başkanlar toplantısı, İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi ile Altay Başkanı Ömer Hızlıok’un sert tartışmasına sahne oldu.

  YENİ sezonda iç saha maçlarını Alsancak Stadı’nda oynamak isteyen 4 İzmir kulübünün İzmir Gücü Spor Vakfı çatısı altında gerçekleştirdiği toplantıya Altay Başkanı Ömer Hızlıok’la İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi’nin tartışması damga vurdu. Kente yapılacak yeni statlar için güçbirliği oluşturup ortak haretek eden KSK, Göztepe, Altay ve Altınordu başkanları, tarihi stadın yeni sezonda paylaşımını konuşmak üzere buluştu. Kullanım hakkının 28 Eylül’e kadar kendilerinde olduğunu belirten Hızlıok, “Stadı paylaşırız ama başvurular bize yapılsın” dedi.

  Birliği bozma eleştirisi

  GENÇLİK Spor İl Müdürü Metin Kaplan, “Fikstür ayarlansa da mevcut zemin bu yoğunluğu kaldırmaz. Sezon başlamadan sahaya bakım şart. Biz ihale açarsak süreç 4 aydan önce bitmez” diye konuştu. Hızlıok konuyu 17 Mayıs’ta Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’la görüştüğünü, Baykan’ın Karşıyaka ve Göztepe statlarının inşaatının başlamasıyla, Alsancak’ın da bakıma alınacağını söylediğini aktarınca ortam gerildi. Yemişçi, Hızlıok’u birliği bozarak tek başına hareket etmek, kendilerini bilgilendirmemekle eleştirince tartışma büyüdü.

  TFF’den destek istenecek

  Stattaki reklam panolarının paylaşımı konusunda da kulüplerle Ömer Hızlıok fikir birliğine varamadı. Sinirlenerek toplantıyı terkeden Hızlıok, çıkışta Altay başkanı olduğu sürece İZVAK’la ilişkilerinin olmayacağını söyledi. Toplantıyı sürdüren diğer başkanlar, stadı her hafta 2 kulübün dönüşümlü kullanması konusunda fikir birliğine vardı. Zemin konusunda Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) destek istenmesi kararlaştırılırken, TFF’nin yanı sıra kulüplerin de zeminin iyileştirilmesi için kendi aralarında kaynak yaratması karar altına alındı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı