« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güç

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

Ne yalan söyleyeyim, Galatasaray oyunun birinci bölümünde böylesine bir Erzurumspor beklemiyordu. Dadaşlar oksijeni ciğerlerine yüklemişler, G.Saray'a kafa tutuyor, devamlı pasta hata yapmaya zorluyordu. G.Saray'a, Erzurum'un o müthiş soğuğunu hissettiriyorlardı. Prese pres, hücuma da hücumla karşılık veriyorlardı. Gerçekten tebrik ediyorum Dadaşlar'ı. Güven ve cesaret taşıyorlardı.

Ama ikinci bölümde Fatih Terim ‘‘falso’’ yapan oyuncularını kenara alıyor, bir iki organizasyonla hemen oyuna hakim oluyordu. Arif ve hazır olmayan Tolunay'ı çıkartıp, yerlerine Ümit ve Ergün'ü koyuyor, dengesiz giden oyunu dengeliyordu.

Ümit adeta sahada ‘‘yay’’ gibiydi. Ama ceza sahasında yaptığı hareket bana göre penaltıydı. Bu hareketi bile oyununa gölge düşüremiyordu. Bizim ‘‘küçük Lefter’’ Hasan Şaş nefis paslar atıyor, sahanın her bölümünde bel kırıyor, hücumda her metrekareyi kullanıyordu. Popescu, Erzurumspor'un candamarı Coşkun'a ‘‘dedektiflik’’ yapıyor, adım adım izleyerek, bir hadiseye meydan vermiyordu.

Nedense dün Tugay'la Suat'ı düşüş içinde görüyordum. Fatih Akyel, hocasına karşı günah çıkartır gibi oynuyor ve ona koşuyordu. Galatasaray şimdi İtalya yolcusu. İtalyanlar G.Saray'ı alkışlayacaklar, belki de hüsrana uğrayacaklar.Bunları da Beğenebilirsiniz