« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Guard farkı!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

Bursa'ya gelirken, Tofaş ile Fenerbahçe arasında son derece çekişmeli bir mücadele izlemeyi umuyordum. Öyle ya, Tofaş, ligimizin en formda ekiplerinden biriydi. Fenerbahçe de giderek, yükselen bir grafik çiziyordu. Ama beklediğim çıkmadı. Dengenin Tofaş lehine bu kadar çabuk ve büyük farkla değişmesinin en büyük nedeni iki takım arasındaki oyun kurucu farkıydı. David Rivers denen şeytan, takımı bir maestro gibi yönetirken, Fenerbahçe'nin genç oyun kurucusu Mustafa Abi, takımı bir türlü derleyip toparlayamadı.

Söz Rivers'tan açılmışken onu izlemenin bir zevk olduğunu söyleyelim. Hem oynuyor, hem de takımını oynatıyor. Tabii Tofaş'ın bu kadar kazanmasındaki tek etken, bir tek Rivers'ın üstün performansı değildi. Herşeyden önce Tofaş, maça Fenerbahçe'den çok daha iyi konsantre olmuştu. Ve hemen hepsi galibiyetin yolunun iyi savunma yapmaktan geçtiğinin farkındaydılar. Tüm maç boyu savunmadan ve disiplinden kopmayarak, haklı bir galibiyete ulaştılar. Bu arada çember altında Griffith ile beraber mükemmel bir performans çizen ve Fenerbahçeli uzunların etkisini yok eden Asım'dan da övgü ile söz edelim. Ve milli takımımızın iyi bir uzun daha kazandığını söyleyelim.

Uzunlar etkisiz kaldı

Tofaş, basketbol adına tüm doğruları sahaya yansıtırken, Fenerbahçe İbrahim'in dışında bir skorer bulamamasının faturasını ödedi. Ayrıca, uzunlar son derece etkisiz kaldılar ve açılan farktan sonra bir oyun kurucuları olmadığı için disiplinden kopup, maçın bitmesini beklediler. Sonuç olarak, daha iyi olan Tofaş istediğini alırken, haftalardır süren çıkışını Bursa'da frenleyen Fenerbahçe'nin oyun kurucu sorununu çözmesi ve defans direncini arttırması gerektiğini vurgulayalım. Yoksa zorlu Avrupa maratonunda işleri zor olur.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler