GAZİANTEP HABERLERİ

GTO Akademi'de yeni dönem başlıyor

DHA
27.03.2016 - 13:14Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Ticaret Odasının, iş hayatına atılmak ve mesleğinde gelişim sağlamak isteyenlerin adresi haline gelen GTO Akademi, iş yaşamına dair farklı konularda eğitimler veriyor.

Ticaret Odası Genel Sekreteri Halil Göçer, yaptığı açıklamada, oda olarak farklı konularda eğitimler düzenlediğini belirterek, şehre katma değer sağlamak amacıyla gerçekleştirilen eğitimlere gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirtti. 2015 yılında GTO Akademi'de 17 farklı alanda 25 eğitim düzenlediklerini hatırlatan Göçer, 663 kişinin katıldığı bu eğitimlerle Kobi ve bireylerin, değişim ve gelişim yolculuğuna rehberliği amaçladıklarını vurguladı.

Kurumsal, kişisel ve mesleki gelişim eğitim programlarıyla üye firmaların ve çalışanlarının mesleki eğitim ihtiyaçlarına cevap vermek ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflediklerine dikkati çeken Göçer, iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun, üyelerin talepleri doğrultusunda planlanan eğitimlerin alanında uzman kişilerce verildiğini ifade etti. Göçer, 2015 yılında, sosyal medya, e-ticaret, ihracat pazar araştırması, dış ticaret, girişimcilik, iş İngilizcesi, sigortacılık, proje hazırlama, stratejik planlama, web tasarımı, etkin iletişim, müşteri ilişkileri ve ihracatçı olma gibi farklı konularda eğitimler düzenlediklerini kaydetti.

Yeni dönemde de iş hayatına ilişkin farklı konu ve alanlarda eğitimler vermeyi planladıklarını anlatan Göçer, bu kapsamda, dış ticarete yönelik uygulamalı pazar araştırması, stratejik yönetim ve liderlik becerilerini geliştirme, kadınlara yönelik KOSGEB girişimcilik, ihracatçı olma, dış ticarette teşvikler ve devlet yardımları, proje ve süreç yönetimi, üretim planlama, üretim maliyetleri ve stok yönetimi, aile şirketlerinde kurumsallaşma, kişisel iş planlama ve zaman yönetimi ile pazarlama teknikleri ve müşteri ilişkileri yönetimi gibi konularda eğitim vereceklerini ifade etti.

GTO Akademi eğitimlerine iş dünyasının ilgi gösterdiğini vurgulayan Göçer, farklı konularda verilecek eğitimlere özellikle yeni iş kurmayı hedefleyen girişimcilerin de katılmasının faydalı olacağına dikkati çekerek, "Artık büyük olanlar değil, önce değişime ayak uyduran, sonra değişime liderlik yapabilen, esnek ve hızlı olanlar daha başarılı oluyor. Rekabetin acımasız boyutlara ulaştığı günümüzde kendini geliştirmeyen ve yenilenmeyenlerin bu rekabete ayak uydurması çok zor. Oda olarak bu gerçeklerden yola çıkarak GTO Akademi'de iş dünyasına katkı sağlayacak farklı dallarda eğitim vermeye karar verdik. En büyük yatırımın insan olduğunu biliyoruz ve insana yatırım için çalışıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden GTO Akademi'de yeni dönem başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GTO Akademi'de yeni dönem başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı