Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  GTA V'te sanal tecavüz skandalı

  Hürriyet Haber
  14 Ağustos 2014 - 11:10Son Güncelleme : 14 Ağustos 2014 - 13:20

  Dünyanın en çok hasılat yaratan oyunlarının başında yer alan GTA V'i hack'leyen bir grup hacker, oyun içi karakterlere tecavüz etmeye başladı, ortalık karıştı.

  Online olarak da oynanabilen ve dünya çapında milyonlarca oyunseveri ekran başına kilitleyen GTA V'te 'sanal tecavüz' şoku yaşanıyor. Oyunun kodlarıyla oynayan bazı işgüzarlar, diğer kullanıcılara ait oyun karakterlerini önce etkisiz hale getiriyor. Bunu yaparken de yine hileli kodları kullanıyor. Ardından da karakterini kullanarak oyunda diğer karaktere tecavüz ediyor.

  GTA Vte sanal tecavüz skandalı

  Olayın ortaya çıkmasıyla büyük bir tartışma koparken İngiliz basınında da oyunun bu hatası geniş yer buldu. Independent gazetesi sanal dahi olsa tecavüzün ahlaki değerlere aykırı olduğunu yazarken, oyun içinde bu ahlak yoksunu durumun normalleştirildiğine dikkat çekildi.

  GTA Vte sanal tecavüz skandalı

  GTA V'in yapımcısı Rockstar Games'ten konuyla ilgili bir açıklama gelmezken, hacker'ların kodları nasıl değiştirdiği ve buna yapımcı şirketin nasıl müsade ettiği merak ediliyor. Uzmanlar ise oyunda bulunan bir açıktan faydalandığını düşünüyor.

  GTA Vte sanal tecavüz skandalı

  2014'ÜN EN BOMBA VİDEO OYUNLARI

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı