GAZİANTEP HABERLERİ

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu:

IHA
17.08.2015 - 19:13Son Güncelleme :

GAZİANTEP SANAYİ ODASI (GSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADİL KONUKOĞLU, POLATELİ-ŞAHİNBEY ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ PROJESİ’NİN YAPIMINDAN VAZGEÇİLDİĞİNE İLİŞKİN İDDİALARIN ASILSIZ OLDUĞUNU BELİRTEREK, "PROJE ÇALIŞMALARIMIZ HIZLA DEVAM EDİYOR" DEDİ.

IHA

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Polateli-Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi Projesi’nin yapımından vazgeçildiğine ilişkin iddiaların asılsız olduğunu belirterek, "Proje çalışmalarımız hızla devam ediyor" dedi.
Gaziantep OSB Müteşebbis Heyeti Başkan Yardımcısı da olan Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Kilis ve Gaziantep şehirleri arasında ortaklaşa kurulacak olan OSB hakkında bugün bir yerel gazetede "Polateli Organize’den Bakanlık Vazgeçti" başlığıyla bir haber yayımlandığını hatırlatarak, söz konusu bu haberin gerçek olmadığını bildirdi.
Haberde, "Kilis’in Polateli ilçesinde yapılması planlanan Organize Sanayi Bölgesi’nden, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Kilis-İskenderun arasında yapılacak olan köprü kanallarının yüksek maliyet getirmesinden dolayı vazgeçtiği iddia edildi. Projenin büyük ihtimalle 2020’de tekrar gözden geçirilerek planlanmasının düşünüldüğü belirtildi" ifadelerine yer verildiğini belirten Konukoğlu, projeye ilişkin bu iddiaların tamamen asılsız olduğunu vurguladı.
Proje yürütücü kurum ve kuruluşlardan herhangi bir açıklama alınmadan böyle bir haber yapılmasını eleştiren Konukoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:
"Proje çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan müracaat sonrası bu sanayi bölgesinin kurulacağı alanı belirlenmiş, Çevre Etki Değerlendirme raporu da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanmıştı. Biz bu projeyi gerçekleştirmeye odaklandık ve bu hedef doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz."
Adil Konukoğlu, Polateli-Şahinbey OSB’nin iki şehrin ekonomisine büyük katkısının yanı sıra bölge sanayisinin gelişimine ivme katacak, binlerce kişiye istihdam sağlayacak çok önemli bir proje olduğunu belirterek, açıklamasını tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 19 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu: haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı