GAZİANTEP HABERLERİ

GSO-MEM'de iş forumu düzenlenecek

DHA
28.05.2018 - 15:40Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA)- GAZİANTEP Sanayi Odası (GSO) tarafından, Alman İşbirliği Projesi (GIZ) kapsamında 20 meslek kolunda eğitimini tamamlayan kursiyerleri işe yerleştirmek üzere,  29 Mayıs 2018 Salı günü 13.30-15.30 saatleri arasında GSO Mesleki Eğitim Merkezi’nde (GSO-MEM) “İş Forumu”  düzenlenecek. 
GSO-MEM’de 2018 yılı içinde düzenlenen meslek edindirme kurslarını tamamlayan 350 Türk ve Suriyeli kursiyerin işe yerleştirilmesi çalışmaları hızla devam ediyor. Kursları tamamlayan 135 kursiyer, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 37 firmaya yerleştirilerek çalışmaları izlenmeye başlandı. GSO-MEM’deki eğitimini tamamlayan kursiyerleri istihdam eden firmalara, 6 ay boyunca istihdam edecekleri personel sayısına bakılmaksızın yarım maaş, yarım sigorta desteği ve yabancı uyrukluların çalışma izni harcırahı ve başvurularında yardımcı olmak üzere destek veriliyor. 
Kursiyerleri işe alan firmalar her ay sonunda ziyaret edilerek desteklerden yararlanmaları sağlanıyor. Altı aylık istihdam desteğinden daha çok firmanın yararlanmasını sağlamak, yine teorik ve uygulama eğitimlerini tamamlayan eğitimli kişileri istihdam etmelerini teşvik etmek üzere; GSO-MEM’de periyodik olarak her ay boyunca Salı ve Perşembe günleri, “İş Forumu” düzenlenmesi hedefleniyor.
Eğitimlerini tamamlayan kursiyerleri bünyelerinde çalıştırmak isteyen firmalar ile kursiyerleri bir araya getirmek ve personel seçiminin firmalar tarafından bire bir yapılmasını sağlamak üzere düzenlenecek “İş Forumu”nun birincisi 29 Mayıs 2018 Salı günü GSO-MEM’de gerçekleştirilecek.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde GSO-MEM'de iş forumu düzenlenecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı