GAZİANTEP HABERLERİ

GSO Meclis Başkanı Topçuoğlu:

AA / Kaan Bozdoğan
01.01.2015 - 11:16Son Güncelleme : 01.01.2015 - 11:16

- ''2014 yılı içerisinde ihracatçılarımızın yönelmeye başladığı Afrika ve Güney Amerika pazarlarını önemsiyoruz. Türkiye için büyük önem taşıyan bu pazarlarda 2015 yılında daha etkin olmak ve varlığımızı hissettirmek zorundayız''

AA / Kaan Bozdoğan

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, ihracatta 2014 yılının olumlu geçtiğini belirtirken, 2015 yılında Afrika ve Güney Amerika pazarlarına ağırlık verilmesi gerektiğini bildirdi.

Topçuoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2014 yılının gerek komşu ülkelerde gerekse dünyanın birçok ülkesinde yaşanan olaylara rağmen Türkiye için olumlu geçtiğini belirtti.

Türkiye'nin 2014 yılında büyümeye devam ettiğini aktaran Topçuoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye ekonomisi yaşanan birçok olay ve soruna rağmen, genç ve dinamik nüfus yapısı yanında girişimci sanayici ruhuyla büyüme hızını sürdürürken, bu dinamik yapısını verimli bir şekilde kullanmayı da biliyor. Elbette bunda sanayici ve iş adamlarımızın ön görüleri ve önemli tecrübeleri yanında siyasi istikrarın sürmesi ve ileriye dönük sürdürülmesi düşüncesi de önemli bir etken olmuştur. 2014 yılını ekonomik alanda verimli tamamlayan ülkemizin 2015 yılında da izleyeceği politikalar ve siyasi istikrarın sürmesiyle sanayici ve iş adamlarımızın tedbirli iyimserlikle bakmasında önemli yarar görüyoruz.”

AR-GE ve inovasyonun firmalar için önemli olduğunu işaret eden Topçuoğlu, firmaların büyümesi ve kalkınması için bu birimlere ihtiyaç duyulduğuna dikkati çekti.

2015 yılının insan kaynaklarının firmalar için önemli olduğunu değinen Topçuoğlu, nitelikli ve donanımlı insan iş gücünün firmaların gelişmesi ve büyümesine önemli katkılar sağlayacağına inandığını aktaran Topçuoğlu, şöyle devam etti:

"Yine 2015 yılı için sanayicilerimiz çalışan insan alt yapılarını güçlendirmeleri önemlidir. Nitelikli ve donanımlı insan iş gücü elbette firmaların gelişmesinde ve büyümesinde, yeni yatırımların önünün açılmasında hayati önem taşımaktadır. Eğitimli ve yabancı dil bilen, teknolojiye hakim, sorumluluk ve görevlerini liyakatiyle yerine getirebilen, yurt içi ve yurt dışı pazarlarını doğru analiz edebilen insanların istihdam edilmesi firmalarımızın personel politikaları içerisinde önemli yer tutmalıdır."

- Afrika ve Güney Amerika pazarı

Sanayicilere 2015 yılında "Afrika ve Güney Amerika" pazarlarına yönelin önerisinde bulunan Topçuoğlu, şunları kaydetti:

"2014 yılı içerisinde ihracatçılarımızın yönelmeye başladığı Afrika ve Güney Amerika pazarlarını önemsiyoruz. Türkiye için büyük önem taşıyan bu pazarlarda 2015 yılında daha etkin olmak ve varlığımızı hissettirmek zorundayız. Sadece Güney Afrika değil, orta ve kuzey Afrika pazarları da ciddiye alınması gereken gelecek vadeden pazarlardır. Bugünden Afrika pazarlarında yer almak buradaki yeni oluşumların içerisinde olmak gelecekte de var olabilmemizin önemli adımları olarak değerlendirilmelidir. Güney Amerika’da birçok sektör için önem taşıyan bakir pazarlar arasında yer alıyor. Firmalarımızın 2015 yılı tanıtım faaliyet alanlarında mutlaka bu iki kıtanın dikkate alınmasını öneriyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde GSO Meclis Başkanı Topçuoğlu: haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   12:32
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:30
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı