GAZİANTEP HABERLERİ

GSO’da, Urge Plastik Projesi Faaliyetleri Başladı

IHA
27.02.2015 - 11:13Son Güncelleme :

GAZİANTEP SANAYİ ODASI (GSO) TARAFINDAN 2010/8 SAYILI ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİNİN DESTEKLENMESİ KONULU TEBLİĞ UYARINCA EKONOMİ BAKANLIĞI’NIN DESTEĞİYLE YÜRÜTÜLEN, PLASTİK SEKTÖRÜNDE ULUSLARARASI REKABETÇİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ VE DESTEKLENMESİ (URGE) PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI.

IHA

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi konulu tebliğ uyarınca Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle yürütülen, Plastik Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi ve Desteklenmesi (URGE) projesinin açılış toplantısı yapıldı.
Toplantıda, proje kapsamında Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından gerçekleştirilen ihtiyaç analizinin raporu katılımcılara sunuldu. TEPAV Program Koordinatörü Ozan Acar, Gaziantep Plastik sektörünün analiz sonuçları hakkında katılımcı firmalara bilgi verdi. Katılımcılara ayrıca, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanlığı’ndan Uzman Ümit Ateşağaoğlu tarafından URGE ve ihracatta diğer devlet destekleri konusunda bilgilendirme sunumu yapıldı.
Açılış toplantısının ardından projenin ilk faaliyeti olarak iki gün boyunca Eğitmen Yaman Koç tarafından verilecek olan “Pazar Araştırması ve Ticari İstihbarat” konulu eğitim faaliyetine başlandı. Koç, 29 firma temsilcisinin katıldığı faaliyet aracılığıyla küresel pazarlarda rekabet, ticari istihbarat nasıl yapılır, çağdaş ihracat stratejisi konularında firmalara kapsamlı bir eğitim verecek.
Projede yer alan plastik üreticisi firmalara yönelik 3 yıl boyunca Ekonomi Bakanlığı’nın yüzde 75 oranında desteğiyle eğitim, danışmanlık ve yurtdışı heyet faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden GSO’da, Urge Plastik Projesi Faaliyetleri Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 11 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GSO’da, Urge Plastik Projesi Faaliyetleri Başladı haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:40
 • Guneş
  06:59
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:57
 • Akşam
  18:28
 • Yatsı
  19:42
Sayfa Başı