GAZİANTEP HABERLERİ

GSO Başkanı Konukoğlu, Basın Bayramını Kutladı

IHA
23.07.2015 - 15:21Son Güncelleme :

GAZİANTEP SANAYİ ODASI (GSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADİL KONUKOĞLU, BASIN MENSUPLARININ ‘’24 TEMMUZ BASINDA SANSÜRÜN KALDIRILIŞI VE BASIN BAYRAMI’’NI EN İYİ DİLEKLERİYLE KUTLADI.

IHA

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, basın mensuplarının ‘’24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı’’nı en iyi dilekleriyle kutladı.
Konukoğlu, yayımladığı kutlama mesajında, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basının, sansür ve kısıtlamalara maruz kalmadan görevini yerine getirmesinin demokrasinin temel gereklerinden birisi olduğunu belirtti.
Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçlarıyla birlikte basın kuruluşlarının etkinliğinin her geçen gün arttığına işaret eden Adil Konukoğlu, kamuoyunun doğru aydınlatılması için basının güvenirliliği ve tarafsızlığının büyük önem taşıdığını vurguladı.
‘’Basının milletin gözü, kulağı ve sesi’’ olduğunu ifade eden Konukoğlu, mesajında şunları kaydetti:
‘’Bilginin en büyük güç olduğu çağımızda basının sorumluluklarını etkin bir şekilde yerine getirebilmesinin şartı, basın özgürlüğünün sağlanması ve korunmasıdır. Mesleklerinin yıpratıcı ve zor koşullarına rağmen görevlerini en iyi şekilde yapmaya gayret eden gazetecilerin, iş güvencesine ve daha iyi koşullara kavuşması önemlidir. Bu yönde atılan adımlar sadece basınımızın değil aynı zamanda demokrasimizin de güçlenmesini sağlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, sansürün kaldırılışının 107. yıldönümünde, ilimiz basınına bundan böyle de ilkeli ve tarafsız anlayışla sürdüreceğine inandığım çalışmalarında başarılar diler, bayramlarını kutlarım.’’

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden GSO Başkanı Konukoğlu, Basın Bayramını Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GSO Başkanı Konukoğlu, Basın Bayramını Kutladı haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:53
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı