« Hürriyet.com.tr
MENÜ

GSGM'nin gözü olimpiyat madalyalarında

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, “Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya almak güzel ama bizim için asıl hedef, olimpiyat oyunlarına en fazla sporcuyla gidip en fazla madalyayı alabilmek” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yunus Akgül, Türkiye'de tesis hamlesi başlattıklarını, birçok kentte tüm spor branşları için spor salonları, yüzme havuzları, tartan pistler ve diğer tesislerin inşa edildiğini söyledi.

Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları için Erzurum'a çok ciddi tesisler kazandırdıklarına işaret eden Akgül, bu tesislerde geleceğin şampiyon sporcularının yetişeceğine inandıklarını vurguladı.

Akgül, GSGM olarak tesis hamlesi başlatmakla kalmayıp, başlayan projeleri de kısa sürede sonlandırdıklarını dile getirerek, “Eskiden bir tesisin tamamlanması uzun yıllar alıyordu. Artık bir, en fazla iki yıl içinde tesisler bitirilip hizmete açılıyor” diye konuştu.

Amatör branşlarda son yıllarda yakalanan başarıda tesisleşmenin önemli rol oynadığına dikkati çeken Yunus Akgül, kısa vade için hedefledikleri başarıyı yakaladıklarını, uzun vadede daha fazla branşta başarı beklediklerini bildirdi.
Akgül, ayrım yapmadan tüm branşlar için gerekli tesis yatırımı ve diğer katkıları yaptıklarına değinerek, şunları kaydetti:
“Tesis ve diğer yatırımların karşılığını aldık. Birçok branşta önemli dereceler, başarılar ve madalyalar geliyor. Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya almak güzel ama bizim için asıl hedef, olimpiyat oyunlarına en fazla sporcuyla gidip en fazla madalyayı alabilmek.”

Bunları da Beğenebilirsiniz