« Hürriyet.com.tr
MENÜ

GSGM'den Gençlik Oyunları' na red

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Sağlık Yüksek Kurulu, İspanya’da 21-27 Temmuz tarihleri arasında yapılacak Avrupa Gençlik Oyunlarına gidilmemesi yolunda 2. kez karar verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kurul, oyunların yapılacağı Murcia kentinde görülen Legionella  mikrobu nedeniyle, organizasyona katılmanın uygun olmayacağına tekrer  karar verdi.

Avrupa olimpat komitelerinden gelen ek raporlar doğrultusunda  bugün yeniden toplanan Sağlık Yüksek Kurulu, raporları  değerlendirerek, kararını verdi.

Toplantıdan sonra kararı açıklayan Prof. Dr. Mahmut Nedim Doral  şunları söyledi:

"EOC’den gelen yeni bilgiler oyunların yapılacağı Murcia kentinde salgını doğrulanmakta kalmayıp, büyüklüğünü de ortaya koymaktadır.

Sonuç olarak, önceki kararımızın isabetli olduğu ve Murcia  kentinde yapılacak olan bu organizasyona katılımın taşıdığı sağlık  riskleri bakımından önleyici bir aşının olmaması, dezenfeksiyon  yöntemlerinin çoğuna dirençli ve salgına yatkın bir bakteri olması,  taşıdığı sağlık riskleri bakımından uygun olmayacağına tekrar oy  birliği ile karar verilmiştir."

Toplantıdan sonra bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Genel Müdürü  Kemal Mutlu ise "Sağlık Yüksek Kurulunun verdiği karar doğrultusunda, Türk ekibi, 21-27 Temmuz tarihleri arasında İspanya’nın Murcia  kentinde yapılacak olan Avrupa Gençlik Olimpik Günleri organizasyonuna katılmayacak" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz