Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

GS'de Polat kampanya sözcülüğünü devretti

A.A.
SON GÜNCELLEME
Swissotel'de basın mensuplarının karşısına çıkan Adnan Polat ve Faruk Süren gelinen nokta ile ilgili bilgi verirken, önümüzdeki bir hafta süresince kampanyanın sözcülüğünü Süren'in yapacağını açıkladılar.
Galatasaray'ın içinde bulunduğu zor duruma kısa vadeli çözümler bulabilmek için böyle bir çalışmaya giriştiklerini belirten Polat, şunları kaydetti:
“Tabi ki bu kampanya ile Galatasaray'ın tüm sorunları çözülmeyecek. Ancak ilk 2,5 günde FIFA ile olan sıkıntıyı giderecek miktarda bağış topladık. Şimdi ise mevcut imkanları dahilinde Fenerbahçe'nin hemen ardından şampiyonluk yarışını sürdüren futbol takımımızın oyuncularına destek olmaya çalışacağız. Kampanyamız 24 Şubat'a kadar devam edecek ve 25 Şubat'taki Mali Kongre öncesi sona erecek. Kampanyanın sahibi Galatasaray'dır. Biz sadece başlattık. Önümüzdeki bir hafta içinde mesajları sayın Süren'den alacaksınız.”
Önümüzdeki haftaya kadar kampanyanın sözcülüğünü Faruk Süren'in yapacağını dile getiren Polat, kalan sürede ise bu çalışmayı Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu'nun devralıp devam ettirmesi gerektiğini ifade etti.
Galatasaray futbol takımının şampiyonluk yolunda ciddi fikstür avantajı olduğunu ve gerekli imkanların sağlanması durumunda da şampiyon olacağına inandığını dile getiren Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hızımızı kesmeden aynen devam edelim. Galatasaray'ın, taraftarlarının katkısına ihtiyacı var. Bundan sonra kampanyamıza maddi destekte bulunmak isteyenler havalelerini, Galatasaray Kulübü'nün hesaplarına yapsınlar. Bu kampanyayı destekleyenler, desteklemeyenlerden çok daha fazla. Eleştiri yerine çözüm önerileri getirilmeli.”
Polat ayrıca, kampanyayı başlattığı dönemde Galatasaray camiası içinde eleştiriler olduğunu da anlatarak, “Faruk Süren'in bile buna karşı olduğu söylendi. Ama ben daha sonra kendisi ile konuştuğumda, benim bu çalışmalarıma büyük destek verdiğini öğrendim” dedi.

-SÜREN: “ESAS MESAJ DAYANIŞMA”-

Bağış kampanyasının sözcülüğünü bir hafta için üstlenen eski başkanlardan Faruk Süren ise çalışmaya ön ayak olan Adnan Polat'ı övdü.
Adnan Polat'ın başlattığı organizasyonla Galatasaray'da bir şuur yarattığını vurgulayan Süren, “Kampanyayı dayanışma, birlik ve beraberlik simgesi olarak görüyorum. Esas mesaj dayanışma ve tabana yayılmadır. Ama üzücü bir şekilde bizi (destekleyenler ve desteklemeyenler diye) cephelere böldüler. Kampanyayı kimin başlattığı önemli değil, kişiselleştirilmemeli. Gönül arzu eder ki Galatasaray yönetimi bunu sahiplensin ve kurumsallaştırsın” şeklinde konuştu. Süren, Galatasaray taraftarlarının kulüplerine olan sevgilerini azaltmaması gerektiğini de vurgulayarak, “Son derece ciddi bir şekilde şampiyonluk adayıyız. Taraftarlarımızın desteği ile bunu başarabiliriz. Bu dayanışma kişisel çekişmelerden soyutlanmalı. Geriye dönük olarak da durmadan enkaz edebiyatı yapılmaktan vazgeçilmeli. İleriye bakmalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler