Gruptan nasıl çıkarız?

Hürriyet Haber
04.09.2014 - 11:30 | Son Güncelleme:

Uzatma dakikalarında Finlandiya'yı mağlup eden millilerimiz, gruptan çıkma şansını Dominik Cumhuriyeti maçına bıraktı.

İspanya'da düzenlenen FIBA 2014 Dünya Kupası birinci tur son maçında, C Grubu'nda bulunan A Milli Erkek Basketbol takımımız, Dominik Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelecek. Bizkaia Arena'da oynanacak olan mücadele TSİ 22:30'da başlayacak ve NTVSpor'da naklen yayınlanacak. 2014 FIBA Dünya Kupası'nda gruplardaki dördüncü maçlar tamamlanırken, C Grubu'nda yer alan Türkiye, Finlandiya'yı mağlup ederek gruptan çıkma iddiasını sürdürdü.

İspanya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve maçlarını Bilbao kentinde oynayan A Milli Takım, Yeni Zelanda karşısında olduğu gibi geriden gelip maçı kazanmasını bildi. Uzatmada rakibine üstünlük kuran milliler, böylece gruptan çıkma şansını son maça taşıdı. C Grubu'nda şu ana kadar tüm rakiplerine büyük üstünlük kuran ABD, Dominik Cumhuriyeti'ni de 35 sayı farkla geçti. Bu grupta günün sürpriz sonucunu ise Yeni Zelanda, Ukrayna'yı yenerek elde etti. Yeni Zelanda, bu sonuçla turnuvadaki ilk galibiyetine ulaştı. C Grubu Birinci tur son maçlar öncesinde Ukrayna, Türkiye ve Dominik Cumhuriyeti'nin 6'şar puanı bulunurken, Yeni Zelanda ve Finlandiya ise 5'er puana sahip.

BİZ NASIL ÇIKARIZ?
İspanya'da düzenlenen FIBA 2014 Dünya Kupası'ndaki ilk 4 maçında 2 galibiyet elde eden Milli Takımımız, gruptaki son maçında Dominik Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelecek. Bu maç Milli Takım'ın kaderi üzerinde de belirleyici olacak. Milliler, Dominik Cumhuriyeti'ni yenmesi halinde grup ikincisi olarak bir üst turda mücadele etmeye hak kazanırken, yenilgi halindey ise üçlü averajla elenme olasılığı bulunuyor. Ukrayna, büyük bir sürpriz yapıp Birleşik Devletler'i yenmezse Millilerin gruptaki konumu saat 16:30'da başlayacak Finlandiya - Yeni Zelanda maçıyla netleşecek. Finlandiya'nın galibiyeti halinde Milli Takımımıza gruptan çıkmak için mutlaka galibiyet gerekecek. Yeni Zelanda'nın galibiyeti halindeyse Milliler, Dominik Cumhuriyeti'ne yenilse de grup dördüncüsü olacak. Ancak tüm bu hesaplara bakmadan Dominik Cumhuriyeti'ni yenmek büyük önem taşıyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı