Dünya Haberleri

  Grup seksi reddedince öldürülmüştü

  hurriyet.com.tr
  06.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiliz Meredith Kercher'in vahşice öldürülmesiyle açılan cinayet davasında beklenen karar sonunda açıklandı. Amanda Knox 26 yıl hapse mahkum oldu.

  CİNAYETİN ARDINDAN ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLER

  AMANDA KNOX VE RAFAEL SOLLECITO GALERİ

  KNOX AİLESİ GALERİ

  MEREDITH KERCHER GALERİ

  SON DURUŞMADAN FOTOĞRAFLAR

  BEBEK YÜZLÜ KATİL   

  Öğrenci değişim programıyla 2 yıl önce İtalya’ya giden ABD'li Amanda Knox, kendisi gibi öğrenci olan İngiliz Meredith Kercher ile aynı odayı paylaşıyordu. Amerikalı Knox, 2 Kasım 2007 tarihinde İtalyan sevgilisi Rafael Sollecito'nun evinde seks partisi düzenlemek istedi ve Kercher'ı eve çağırdı. Genç kız grup sekse karşı çıkınca Knox, erkek arkadaşları Rafael Sollecito ve Rudy Guede ile birlikte zor kullanarak Meredith Kercher'i odaya hapsetti. İddiaya göre Sollecito ve Guede, Knox'tan bıçakla Kercher'ı korkutmasını istedi.

  SATANİST AYİNİ

  İngiliz Kercher grup seksi rededince satanist ayinlerdeki gibi öldürüldü. Amerikalı Amanda Knox ilk duruşmada oda arkadaşı Meredith Kercher’i (21) boynundan bıçaklayarak öldürürken bu cinayeti bir satanist ayin gereği işlediğini anlattı. Savcı, daha sonra Knox’un erkek arkadaşı Raffaele Sollecito maktülü yere yatırıp tutarken “ayine” katılan Fildişi sahili uyruklu Rudy Guede adlı bir başka erkeğin de Kercher'in boğazını sıktığını söyledi.

  AVUKATLARIN SAVAŞI

  Knox’un avukatı Carlos Vedova, son duruşmadan önce bu iddiaların geçerli olabilmesi için ciddi kanıtlar gerektiğini söylüyordu. Öldürülen İngiliz Kercher’in aile avukatı Francesco Maresca ise, katil zanlıları Knox, Sollecito ve Guede’den 36.3 milyon dolar tazminat talep ediyordu. Gece yarısı sonuçlanan davada Knox 26 yıl, sevgilisi Sollectio ise 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  CİNAYET BIÇAĞI

  Sollecito’ya ait olan cinayet bıçağının sapında Knox’un, bıçak ağzında ise Kercher’in DNA’sı bulunmuştu. Avukat Maresca, Kercher’in hiçbir zaman Sollecito’nun evine gitmediğini, o gece eve oda arkadaşı Knox tarafından çağrıldığını öne sürmüştü.

  CİNAYET SÜSÜ NUMARASI

  Cinayet sonrasında olay yerine gelen polis, Kercher’in öldürüldüğü odanın penceresini kırılmış halde buldu. Cam kırıkları içeri dökülmüş olsa da, polis duvarın dışarıdan bir kimsenin pencereye erişemeyeceği kadar yüksek olduğunu belirtti. Savunma avukatları ise cinayeti bir hırsızın gerçekleştirmiş olabileceğini öne sürüyordu.

  Öte yandan cinayetin gerçekleştiği yerde Kercher’in sutyeninden bir parça, banyodaki yer havlusunda Sollecito’ya ait kan izi ve Kercher’in cesedinin yanında yine Sollecito’nun kanlı ayak izi bulundu.

  AİLE DESTEĞİ

  Knox’a destek olmak için kız kardeşleri İtalya’ya geldi. Anne ve babası, kızlarının polis soruşturmasında kötü muamele ve şiddete maruz kaldığını öne sürmüş, polis bu ifadelerin ardından ardından Knox ve anne babasına karşı iftira davası dosyası hazırlamıştı. İtalyan yasalarına göre suçlu bulunan biri ölüm cezasının olduğu bir ülkeye teslim edilmiyor. 26 yıl hapis cezası alan Amanda Knox cezasını İtalya'da çekecek.

  Knox, duruşmalarda bir gülen, bir durgunlaşan yüz ifadesi ve tepkili tavırlarıyla sinirleri bozuk bir insanın ruh halini yansıtıyordu.

  ERASMUS DEĞİL “ORGASMUS”

  Sakin bir tarihi kent olan Perugia'nın halkı, cinayet ile anılmaya başlayan şehirlerinin durumunu Erasmus öğrencilerinin başıboşluğuna bağlıyor. Erasmus öğrencileri için Orgasmus öğrencileri tabirini kullanan Perugia'lılar, gençlerin çok eğlenceye düşkün ve sınırı aşan serbestliğe kaçtıklarını belirtiyorlar.

  KARAR İLE GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

   

  Meredith Kercher’i öldürmekten 26 yıl hapis cezası alan Amanda Knox, kararın açıklandığı ana kadar başı dik ve soğukkanlı bir görünüm sergiledi. Karar metni okunurken yüzü buruşan ve ağlamaya başlayan Knox, yüzünü avukatının göğsüne gömerek ağlama krizine girdi.

   

  Sevgilisi Rafael Sollecito’nun suratı kendisine verilen 25 yıl hapis cezasının açıklanması ile bembeyaz oldu. Knox ve Sollecito ayrıca, Kercher'in anne ve babasına birer milyon euro ve 3 kardeşine toplamda 2 milyon 400 yüz bin euro tazminat ödemeye mahkum edildi.

   

  Son duruşmanın ardından Knox’un anne ve babası, kız kardeşleri ve arkadaşları gözyaşlarına boğulurken, Meredith Kercher’in ailesi mahkemeden sevinç içinde ayrıldı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı