Grup Seksendört'e Almanya'dan davet

DHA
08.08.2014 - 16:59 | Son Güncelleme:

Kuzey Almanya Yayın Kurumu (NDR) tarafından düzenlenen 'Yaz Turu' etkinlikleri çerçevesinde, 16 Ağustos'ta Hamburg'da düzenlenecek ücretsiz açık hava konserine Türkiye'den Rack- Pop grubu Seksendört davet edildi.

NDR Hamburg Eyaleti Yayın Direktörü Sabine Rossbach, Yaz Turu etkinliğinde Türkiye'den ilk kez bir grubu ağırlamanın heyecanı içinde olduklarını söyledi.

Konserin düzenleneceği Billstedt'teki Orkinus Restoran'da yapılan basın toplantısında NDR sunucusu Jacqueline Heemann ile birlikte Türk basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sabine Rossbach, "Etkinliğe Türkiye'den bir grup davet etme fikri kurumun Türk kökenli çalışanlarından geldi. Türkü ve Rack motiflerini birleştiren son yılların gözde grubu Seksendört'ü davet etme kararı aldık. Seksendört konseri çok sayıda göçmen kökenlinin yaşadığı Billstedt'e ayrı bir renk katacak ve insanların kaynaşmasına vesile olacak" diye konuştu.

RADYODA ŞARKILARI ŞİMDİDEN ÇALMAYA BAŞLADI

Konser öncesi bir hafta boyunca NDR'in FM 90,3 frekansından yayın yapan radyosunda ve Hamburg Journal yerel yayınında Billstedt ilçesi tanıtılacak. Kentin çok kültürlü dokusu, canlılığı ve insanları hakkında bilgiler verilecek. Radyoda şimdiden Grup Seksendört'ün parçaları çalmaya başladı. Yaklaşık 10 bin kişinin beklendiği konser akşamında ünlü Alman grubu Rattles, Papermonn ve eski Smokie pop grubunun dünyaca ünlü ismi Chris Norman sahne alacak. Gruplar 16 Ağustos, Cumartesi günü, saat 17.00'de trafiğe kapatılan Billstedter Hauptstrasse üzerinde kurulan dev sahneden hayranlarına şarkılar söyleyecekler.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı