ADIYAMAN HABERLERİ

Grup Başkanvekili Aydın, ATSO Meclis Üyeleriyle Buluştu

IHA
23.10.2015 - 17:05Son Güncelleme : 23.10.2015 - 17:06

Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, ATSO'yu ziyaret etti

IHA

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, beraberinde Milletvekili Dr. Salih Fırat ve partililerle birlikte Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.
AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Adıyaman Milletvekili Dr. Salih Fırat, beraberine AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, Merkez İlçe Başkanı Av. Hakan Gürsoy ve parti yönetiminden oluşan bir heyetle Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Ziyarette ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Eroğlu, Meclis Başkanı Mehmet Hanifi Bereket ve meclis üyeleri de hazır bulundu. Meclis üyelerine hitap eden Aydın, 1 Kasım seçimlerinin ülke için milat olduğunu belirtti. Aydın, “Adıyaman hepimizin ortak paydası. 1 Kasım, milat olabilecek seçimlerden biridir. 7 Haziran seçim sonuçlarını hatalarıyla, sevaplarıyla, günahlarıyla değerlendirdik. Bu bağlamda milletimizin istikametinden şaşmadan yine milletin sorunlarına hep birlikte çare bulmak adına gidiyoruz. Hatayı millette aramak yanlıştır. İstikrarın değerini sizler benden çok daha iyi bilirsiniz. AK Parti 13 yıllık iktidarı içerisinde dünyanın en büyük projelerini gerçekleştiriyorsa, Türkiye ekonomisini 4 kat büyütmüşse, ihracatını arttırmışsa, her alanda yatırımlar yapılmışsa bunu yapmanın tek yolu bu ülkede istikrar ve güven olduğu içindir. Eğer istikrar ve güven olmasaydı bunlar olmazdı. Koalisyonlar döneminde Türkiye’nin neler kaybettiğini hatırlayın" dedi.
Aydın teşviklerle ilgili ise "Teşvikle ilgili net bir durumu ortaya koyalım. Bu bir şehre haksızlık yapıldı da beşe konuldu, bir şehir kayrıldı da altıya konuldu değil. Tabi ki yakın komşumuz biz etkileniyoruz. Etkilenmememiz için tedbir almamız lazım. 61 kalemde kriterler var. Bu bölgeler belli olmadan önce illerin gelişmişlik düzeyleri ortaya kondu. Bu 61 kalemin ortalamasına göre iller sıralandı, ona göre bölgeler belirlendi. Tabi bu kişi başına düşen milli gelirden bankadaki mevduata kadar, derslik başına düşen öğrenci sayısından hasta başına düşen yatak sayısına kadar illerin hem sosyal göstergeleri hem ekonomik göstergeleri bazında Adıyaman 61 kalemin 50 kaleminde Adıyaman Şanlıurfa’dan iyi. Ama her şeye rağmen Sayın Başbakanımız geldiğinde bu sıkıntıyı aktardık. Evet, belki kriterler böyle ama bizim 40 kilometre ötemizde bir şehir var. İnsanlar nerede maliyet düşükse nerede daha çok kazanacaksa oraya gider. Böyle olunca ister istemez etkileniyoruz. Bunun yeniden ele alınması gerekiyor. Teşvikle ilgili net bilin ekonomideki heyetle yakın zamanda teşvikte yeni bir değerlendirme yapılacak. Adıyaman’ın hakkını kimseye çiğnetmeyiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Grup Başkanvekili Aydın, ATSO Meclis Üyeleriyle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 17 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Grup Başkanvekili Aydın, ATSO Meclis Üyeleriyle Buluştu haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:34
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   12:29
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:28
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı