« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Grubumuzda lider olmak istiyoruz"

Buz Hokeyi Milli Takımlar Sportif Direktörü Tarık Göçmen, Balkan Buz Hokeyi Birliği Turnuvası'nda gruplarında lider olarak, gelecek yıl üst grupta mücadele etmeyi hedeflediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Göçmen, Türkiye'nin turnuvada Bosna Hersek ve Yunanistan'ı mağlup ettiğini hatırlatarak, milli takım sporcularının heyecanlı olduğunu kaydetti.
15 yaş altı milli takımın ilk kez oluşturulduğunu anımsatan Göçmen, herkesin dikkatinin yeni takımın üzerinde olduğunu dile getirdi.
Göçmen, takımın seyirciye alışmaya başladığını ifade ederek, “Bulgaristan maçı, grubumuzda final özelliği taşıyor. Maçlarla ilgili teknik ve taktik çalışmalarımız tamamlandı. Çalışmalarımız psikolojik destekle devam ediyor” diye konuştu.
İlk kez düzenlenen turnuvanın iyi bir geleceği olacağını anlatan Göçmen, Balkan ülkeleriyle mücadelenin milli takım için önemli olduğuna dikkati çekerek, “Hedefimiz, bu grupta lider olup, gelecek yıl üst grupta mücadele etmek. Güçlü ülkelerle mücadele etmek bize tecrübe kazandırır” dedi.

“Erzurum'da devam eden 21 Yaş Altı Milli Takım seçmelerine katılanlar, curlingin geleceğine yön verecek”
       
Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu  Üyesi Murat Akın, “Erzurum'da devam eden 21 Yaş Altı Milli Takım seçmelerine  katılanlar, curlingin geleceğine yön verecek” dedi.

Türkiye 21 Yaş Altı Curling Milli Takımı seçmelerini takip etmek üzere  kente gelen Akın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sporcuların azim ve  isteklerinin sevindirici olduğunu söyledi.

Türkiye'nin curlingle 2011 yılında düzenlenen Dünya Üniversitelerarası  Kış Oyunları'nda tanıştığını ifade eden Akın, “Curling branşında başarılı  olmanın yolu çok çalışmaktan geçiyor. Bu nedenle sık aralıklarla kamp programları  hazırlandı ve bu yönde çalışmalar devam ediyor. Başarılı teknik heyetimiz  kontrolünde devam eden seçmelerde sporcu kadromuzun ağırlığı Erzurum'dan.  Seçmelere katılan 43 sporcunun, seçilmek için büyük bir performans sergilediğini  görmek bizleri çok mutlu etti” dedi.

Akın, Türkiye'nin tek curling salonunun Erzurum'da olmasının kent için  büyük bir avantaj olduğunu, seçmelerin ardından ikinci kampın da yine Erzurum'da  yapılacağını dile getirdi.

Kampa katılan sporcuların çok yetenekli olduklarını ifade eden Akın,  “Tesis bakımından ülkemizin önde gelen bir kenti olan Erzurum'da yaptığımız  kampta amacımız geleceğin sporcularını belirlemek. Çok yetenekli sporcularımız  kamp yapıyor. Curlingin yaygınlaşması ve tanıtımı için herkese büyük görevler  düşüyor. Curlingin yaygınlaşması için ilk olarak tesisleşme ve tanıtım şart. Eğer  tanıtım çok iyi yapılırsa curling sevdalılarının sayısı artar. Yeni bir spor dalı  olması nedeniyle önceden gençler bu dala merakla yaklaşıyorlardı. Şimdi isteyerek  buraya geliyorlar. Milli takıma girebilmek için çok istekliler” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler