« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Grubumuz bizim için avantajlı

Toronto Raptors'ta forma giyen milli oyuncumuz Hidayet Türkoğlu, yeni yıl öncesi A Milli Basketbol Takımımız'ın 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'ndaki grubunu ve NBA'deki yeni takımını değerlendirdi.

İstanbul DHA
SON GÜNCELLEME

Milli Takımımız'ın kaptanı, Basketbol Federasyonu'nun sitesi tbf.org.tr'ye yaptığı açıklamada, ev sahipliği yapacağımız 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda iyi bir grupta olduğumuzu düşündüğünü belirterek, bu grupta ilk ikide yer almanın işimizi kolaylaştıracağını söyledi. Tecrübeli basketbolcu, "Grubumuzun bizim için avantajlı olduğunu düşünüyorum. Bu gruptan ilk ikide çıkmak da işimizi oldukça kolaylaştırır. Tamam grubumuzda güçlü rakipler var. Rusya, Yunanistan basketbolda ekol takımlar. Aslında şampiyonadaki bütün takımlar iyi. Porto Riko, Çin, Fildişi Sahili'nin iyi oyuncuları var. Ama genel olarak iyi bir gruptayız" dedi.

"GALİBİYETLE BAŞLAMAK ÖNEMLİ"

Grupta ilk ikide yer almanın çarpraz eşleşmede önümüzü açacağına değinen Hidayet, "Milli Takım olarak yakaladığımız bir hava var. Bu havayı sürdüreceğimize inanıyorum. Buna bir de seyircimizle bütünleştiğimizi eklediğimizde çok daha güçlü bir takım olacağız. Bizim için 2010'da hayırlı bir Ağustos-Eylül ayları olmasını diliyorum" diye konuştu.

2010 Dünya Şampiyonası'nda grup maçlarına Fildişi Sahili ile başlamanın bir avantaj veya dezavantaj şeklinde değerlendirilmemesi gerektiğini belirten Hidayet şöyle devam etti:

Önemli olan şampiyonaya kiminle başladığınız değil, nasıl başladığınız. Galibiyetle başlamak istiyoruz. Çünkü galibiyet ile başlamak moral olarak avantaj. Ama kimseyi küçümseyemezsiniz, katılan takımların neler yapabileceklerini şampiyonada göreceğiz. Fildişi Sahili'ni pek bilmiyoruz, ama diğer takımlara baktığımız zaman Çin, Porto Riko, Yunanistan, Rusya'nın iyi oyuncuları var.

"TORONTO'DA HERŞEY MÜKEMMEL GİDİYOR"

NBA'de yeni takımı Toronto Raptors'a her geçen gün daha fazla ısındığına değinen Hidayet, "Adaptasyon konusunda her geçen gün daha iyiye giden bir süreç yaşıyorum. Takım da aynı şekilde. Tabii yeni bir sistem, yeni bir organizasyon, yeni çevre herşey birden kolay olmuyor. Ancak daha iyi olacağız. Takım arkadaşlarımla diyaloglarım, herşey mükemmel. Toronto ile inşallah Play-off yapacağız ve ilerleyeceğiz, ama nereye kadar gideceğiz bilemiyorum. Geçen sezon sonunda finaller ve kontratım nedeniyle dinlenmeye pek zaman bulamamıştım" dedi.

Toronto'da kendisine gösterilen ilgiden büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Hidayet, "Buradaki Türkler bana inanılmaz destek veriyor. Onlara çok teşekkür ediyorum. Kısa süre önce burada müthiş bir gece yaşattılar. Onların bu desteği ve sevgisi bize güç veriyor. İnanıyorum ki ileride herşey çok daha güzel olacak" diye konuştu.

Türkiye özlemini de içinde yaşadığına değinen Hidayet, "Ailemi özlüyorum, onlardan uzak olmak tabii ki insanı etkiliyor. Ama işimden dolayı buradayım. Buradaki işimi en iyi şekilde yerine getirip zamanı geldiğinde döneceğim" dedi ve sözlerini yeni yıl mesajıyla noktaladı:

"Herkesin yeni yılını en içten duygularımla kutluyorum. Başarılarla dolu bir 2010 ve yeni yıllar diliyorum."

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz