« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Grosjean Lotus'a minnettar

Romain Grosjean, Monza'daki yarış yasağı sırasında kendisine verdiği destekten dolayı Lotus'a teşekkür etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Belçika GP'de ilk virajdaki olaylara sebebiyet verdiği için İtalya GP'de men cezası alan Fransız pilot, "Benim için esas olan garajda olmaktı, takımın bana verdiği desteği hissetmekti" dedi.

26 yaşındaki Grosjean, bu desteğin kendisi açısından önemli olduğunu ve buna ihtiyaç duyduğunu belirterek, "Biz burada bir aileyiz. Bu, benim için çok şey ifade etti" şeklinde konuştu. Ayrıca pit duvarının arkasında bulunmanın ve pist kenarından yarışı izlemenin de kendisine çok şey öğrettiğini söyleyen Grosjean, "Mühendislerle pit duvarında bulunmak ve burada verilere bakmak faydalı oldu" diye konuştu.

Grosjean ayrıca pit duvarından yarışı takip etmenin, araçların nasıl çalıştığı, farkların ne oldu ve hangi noktaların geliştirilebileceği gibi alanlarda pilota farklı bir bakış açısı kazandırdığını da ifade etti.

Takım arkadaşı Kimi Raikkonen'in şampiyonluk mücadelesine destek olma konusunda bir yaklaşım değişikliğine sahip olup olmadığı sorusuna ise Grosjean, "Sezonun geri kalanında sadece destekleyici bir rol oynamak için burada olacağım diye bir şey söyleyemem, podyum, hatta zafer şansı yakalarsam bunu değerlediririm" cevabını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz