Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Grizu & Frapan

  Hürriyet Haber
  03.10.2011 - 13:05 | Son Güncelleme:

  Bronx
  06.10.2011
  22:00

  Grizu, 1997'de ilk albümü 'Tuzlabuz'u cikardi. "Bütün Bunlar Düş" parçasına çektikleri samimi klip ve "Bira ve Kahve" parçasıyla unutulmazlar arasına girdiler. 2009'da ikinci stüdyo albümü "Gri"" çıktı. Albümden "O Gitti" ve "Kocacam" isimli parçalara video çekildi.

   

  Bu albümle gruba ülkenin önde gelen rock klavyecisi Mert Topel katıldı. Mayıs 2011'de iddialı 3.stüdyo albümü 'Bir Kez Yaşarsın' piyasaya çıktı. Albümden ilk klip 'Uçan Memeli' parçasına çekildi.

   

  Frapan

  Samet Evci (Vokal-Gitar), Orkut Atalay (Bas), Ata Erdem Şimşek (Davul) tarafından 2004 yılında kuruldu. 2005 yılında Pearl Jam, Stone Pilots, Alice in Chains gibi grunge grupların coverları ile müzik hayatına başlayan Frapan 1 yıl süren beste çalışmaları sonunda ilk albümünü "Frapan" ı Mayıs 2010'da yayınladı.

   

  Grubun adını taşıyan albümün prodüktörlüğünü Levent Büyük yapımcılığını Evci Film Prodüksiyon dağıtımcılığını IMM üstlendi. Albümün "Sevişmek mi?" ve "Şeker gibi" şarkılarının klipleri yönetmen Selim Evci tarafından çekildi. Frapan 2008 yılında vizyona giren "İki Çizgi" adlı sinema filmine soundtrack çalışması yaparak ulusal ve uluslararası festivallerde en iyi film müziği dalında aday olma başarısını gösterdi.

   

  2009 senesinde başrollerini Meltem Cumbul ve Özcan Deniz’in paylaştığı Kanal D’de yayınlanan ‘Aşk Yakar’ dizisine besteler veren grup özellikle ‘Şüphe’ isimli şarkısıyla önemli bir kitleye ulaştı. 2010 yılı Mayıs ayında ilk albümünü yayınlayan grup, bu albüm için daha önce Duman, Kargo, Şebnem Ferah gibi isimlerle çalışmış olan Levent Büyük ile çalıştı.

  Ne kadar:

   

   23.00 TL

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı