Gribin zararı grevden büyük!

Hürriyet Haber
17.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Gribin üretimi ve ekonomiyi grevden daha fazla etkilediği belirtilerek, firmaların işgücü kaybını önlemek amacıyla personeline grip aşısı yaptırmaları önerildi. Raks Firması Personel ve İdari İşler Müdürü İsmail Mumcu, geçen yıl grip nedeniyle personelin yarısının aralıklı sürelerle birer hafta rapor almak durumunda kaldığını söyledi.

Mumcu, bunun işyerindeki üretimi olumsuz yönde etkilediğini kaydederek, bu yıl da aynı sorunla karşılaşmamak için personele grip aşısı yaptırdıklarını bildirdi. Mumcu, şöyle devam etti:

‘‘Ağır geçmesi beklenen kışa karşı hem personelimizi gribe karşı korumak, hem de iş verimini artırmak amacıyla grip aşısı ithal eden firma ile yaptığımız anlaşma sonucunda tüm personelimizi ücretsiz aşılattık. Bu arada, hastalığın bulaşıcı olduğunu düşünerek, personelimizin ailelerine de, küçük bir ücretle aşı yaptırdık.’’

Aşıyı ithal eden firma yetkilileri de Avrupa ve Amerika'da yapılan araştırmaların, gribin ekonomiye ve üretime olan zararının grevden daha büyük olduğunu ortaya koyduğunu belirttiler. Yetkililer, ‘‘Viral bir hastalık olan gribin yol açtığı işgücü kaybı ise ancak aşı ile önlenebiliyor’’ dediler.Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı