Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Grev, şehit ailelerini vurdu

  Saygı ÖZTÜRK / ANKARA
  17 Ekim 2007 - 11:47Son Güncelleme : 17 Ekim 2007 - 13:20

  Haber-İş sendikası'nın Telekom'da başlattığı grev, önce Şehit Aileleri Federasyonu nu vurdu. Sendika, grevi sürdürebilmek için federasyondan kira almadan 10 yıldır oturttuğu binayı satışa çıkardı.

  HABER-İş Sendikası'nın Telekom'da başlattığı grevin ilk mağduru Şehit Aileleri Federasyonu oldu. Sendikaya ait bir binayı 10 yıldır kira ödemeden kullanan federasyon, sendikanın grev fonu için binayı satışa çıkarması üzerine ortada kaldı. Toplu Konut İdaresi'nin vereceği destekle daireyi almak isteyen federasyon ihtiyaçlarının karşılanması için destek istedi.

  Türkiye'de şehitlerin adı kullanılarak bazı kurulan bazı derneklerin, amaç dışı faaliyetlerde bulunduğunu, bazı kişilerin de şehit ailelerine yardım amacıyla tabak, çanak, elektronik eşya sattıklarını, bunların derneklerle hiç bir ilişkilerinin olmadığını belirten Federasyon Başkanı Hamit Köse, bunlara itibar edilmemesini istedi.

  DİLENCİLİK YAPIYORLAR

  Toplumun şehit ve gazilere gösterdiği saygıyı fırsat bilen bazı kişilerin, bu isimde dernek kurduklarını, bazı malları dernek adına pazarladıklarını belirten Federasyon başkanı Hamit Köse, "bizim adımızı kullanarak dilencilik yapan, istismar edenlerin sayısı inanılmaz ölçüde fazla. Gerçek derneklerimizin hiç birisinin bu tür faaliyetleri yoktur. Şehit ailelerini dilenci konumuna sokan bu insanlara da itibar edilmesin" dedi.

  EMEKLİ ASKER DİYE

  Pazarlamacıların önemli bir bölümünün şehitler için ürün satmaya çalışırken, kendilerini de emekli subay olarak tanıttıklarına dikkat çeken Federasyon Başkanı Hamit Köse, hiç bir üyesi şehit ailesi olmayan dernekler bulunduğu gibi, kendilerine çıkar sağlayan bu kişilerin şehitlere de en büyük saygısızlığı yaptığını belirtti.

  GREV MAĞDURU

  Şehit Aileleri dernek ve Federasyon merkezi olarak kendilerine Haber-İş Sendikası tarafından tahsis edilen bir binada 10 yıldır kira ödemeden faaliyetlerini yürüttüklerini belirten Başkan Köse, sendikanın Telekom grevi nedeniyle bu binayı satışa çıkardığını söyledi. Federasyon olarak daireyi alma güçlerinin olmadığını belirten Köse, "TOKİ, 40 bin YTL'sini karşılayacak. Sendika dairenin değerinin çok altında bize satış yapacak. Bunun için yaklaşık 60 bin YTL'ya ihtiyacımız bulunuyor. Bunun için de destek arıyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı