Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Grella yüzde 99 geliyor

İngiltere’ye çıkarma yapan Haldun Üstünel, Avustralyalı orta saha oyuncusu için kulübü Blackburn Rovers ile anlaştı. Chelsea’nin Slovak yıldızı Stoch için de İngiliz ekibinden haber bekleniyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY yeni sezon öncesi ilk yabancı transferini bitirdi. Perşembe günü Londra’ya Chelsea’nin Slovak yıldızı Miroslav Stoch ve Avustralyalı Vincenzo Grella için çıkarma yapan Haldun Üstünel dün İstanbul’a müjdeli haberle döndü. Blackburn Rovers’ta forma giyen Grella ile anlaşmaya varıldı.
Hayal kırıklığıyla sonuçlanan sezonun ardından transfer çalışmalarına hız veren Galatasaray Serdar Özkan, Mehmet Batdal, Ali Turan, Musa Çağıran ve Çağlar Birinci’nin ardından Avustralyalı orta saha oyuncusunu da renklerine bağladı.

3 yıllık imza atacak

Dört gündür İngiltere’de bulunan Haldun Üstünel, Blackburn Rovers’a 31 yaşındaki oyuncu için 1 milyon Euro teklif etti. İngiliz kulübünün, 3 milyon Euro da diretmesi üzerine iki gündür sıkı pazarlık yapan Üstünel, tekliflerini son olarak 2 milyon Euro’ya çıkardı. Tugay Kerimoğlu ve Lucas Neill’ın da Avustralyalı yıldız için olumlu referans vermesiyle rakamı arttıran Üstünel, İngilizlerle el sıkıştı. Önümüzdeki günlerde Grella ile 3 yıllık sözleşme imzalanacak. Blackburn Rovers da birkaç gün içinde iki kulüp arasındaki resmi yazışmaların sonuçlanmasının ardından Grella’yı Galatasaray’a verdiklerini resmi olarak açıklayacak.

Stoch için son söz Ancelotti’de

Grella transferini yüzde 99 bitiren Haldun Üstünel, Miroslav Stoch için de Chelsea’nin kararını bekliyor. Rijkaard’ın gözdesi Stoch için 3.5 milyon Euro teklif edildi. Üstünel, genç oyuncunun transferini de bitirmek için Chelsea Menajeri Carlo Ancelotti’nin kararını bekleyecek.

Soygunculara istediklerini verip, canını kurtardı

İngiltere’de soyuldu
· Geçen yaz İngiltere’de, maskeli ve bıçaklı soyguncular tarafından soyuldu. Mücevherleri, saatleri ve BMW marka otomobili gaspedildi. Grella, soygunculara hiç karşı koymayarak canını kurtardı.

Kaptanlık bandı sağda
· Çoğu oyuncunun aksine kaptanlık bandını sağa takıyor. Neredeyse dünyadaki bütün oyuncular kaptanlık bandını sola, kalp hizasına takarlar. Sembolik bir ritüel, değer verme gösterisidir. Ama Grella sağa takıyor.

Zidane’ı sahadan sildi
· 19 yaşındayken Empoli’de çıktığı ilk maçında görevi Juventuslu Zidane’ı marke etmekti. 0-0 berabere biten karşılaşmada Grella, herkesin “Seria A’ya uygun bir oyuncu mu?” konusundaki şüphelerini yok edip saygılarını kazandı.

İkiz çocukları var
· Tam adı Vincenzo Grella ama Vince diye anılıyor. Eşi Barbara’yla, sık sık gidip ayakkabı aldığı Empoli’deki bir mağazada tanıştılar. 2002 yılında doğan ikizleri var. İsimleri Victoria ve Sophia.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler