« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Grekoromenciler altın yağmuruyla Türkiye'ye dönsünler

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Güreş, sadece el ense işi değil, biraz da iman, inanç, ihlas, motivasyon ve milletine güven duymayı gerektiren bir iştir” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gerede'de düzenlenen 68. Esentepe Yağlı Güreşleri'ne katılan Bakan Kılıç, Esentepe Er Meydanı'nda çok sayıda güreşçinin mücadele ettiğini blirterek, güreşlerin, güreş sevenlerin izlemesiyle anlamlandığını söyledi.
Er meydanında seyircilerin olmamasının güreşçileri olumsuz etkileyeceğini ifade eden Kılıç, “Sizler burada olmasanız, elbette pehlivanların morali bozulur. Güreşe olan ilgi azalır ama ne vakit sizler buradasınız ve kalabalıksınız, o zaman ata sporumuz güreş hak ettiği değeri kazanmış olur” dedi.

Esentepe Er Meydanı'na gelmeden önce Bolu Aladağ'da kamp yapan Grekoromen Güreş Milli Takımı sporcularını ziyaret ettiğini hatırlatan Kılıç, sporcuların 2012 Londra Olimpiyatları'na hazırlandığını ve olimpiyatlarda madalya kazanacaklarına inandığını vurguladı.

Olimpiyatlarda Türk bayrağının göndere çekilerek, İstiklal Marşı'nı okutacaklarını ifade eden Kılıç, “Gençlerimiz dualarınızı bekliyor. Güreş, sadece el ense işi değil, biraz da iman, inanç, ihlas, motivasyon ve milletine güven duymayı gerektiren bir iştir. 23-24 Temmuz'dan itibaren sporcularımız Londra'ya gitmiş olacaklar. Altın yağmuruyla Türkiye'ye dönsünler diye arzu ediyoruz” ifadesini kullandı.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın'ın çalışkan, gayretli bir belediye başkanı olduğuna işaret eden Kılıç, şunları söyledi:
“Şöyle bir baktığımız zaman yüksek okulunuz açılıyor. Yeni mezbahanın inşaatına başlandığını biliyoruz. Kapalı hayvan pazarı Gerede'de hizmete girdi ve yine kent müzesi çalışmaları devam ediyor. Bununla birlikte kentsel dönüşümün birinci etabı da devam ediyor. Çalıştığınız zaman olmayacak iş yoktur. Atalarımız ne diyor 'İnançla sağan tekeden süt çıkartır' biz buna inanıyoruz. Çalışmak ve gayret etmek lazım. Geceleri gündüzlere katmak lazım. Yan gelip yatarak güçlü geleceğimizi inşa edemeyiz. Az çalışıp çok uyuyarak geleceğin büyük Türkiye'sine yönelik büyük hayallerimizi gerçekleştiremeyiz. Çok çalışmamız lazım ve çok gayret etmemiz lazım. İş zamanı, işe koşturmamız lazım”

Çalışkan kadroların desteklenmesi gerektiğini aktaran Kılıç, çalışan kadroların arkasında kaya gibi destek sağlamaları gerektiğini dile getirdi.

Bakan Kılıç, “Bir atasözümüz var, büyüklerimiz bilir. 'Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz'. Harmanda pay istemeye gelenin tarlada iz bırakması lazım. İşte bizim hükümetimiz başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, gecelerimizi gündüzlerimize katıyor, Türk milletinin ve gençlerimizin aydınlık, güçlü, sağlam yarınları için çalışıyoruz”
Bakan Kılıç, konuşmasının ardından er meydanında mücadele edecek baş pehlivanların kura çekimlerini gerçekleştirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler