Gündem Haberleri

GÜNDEM

  GP'li Şirin: AKP-CHP koalisyonu hazırlanıyor

  ANKA
  11 Temmuz 2007 - 09:15Son Güncelleme : 11 Temmuz 2007 - 10:23

  22 Temmuz seçimleri öncesinde koalisyon hesapları hız kazanırken Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili adayı Emin Şirin’den “AKP-CHP koalisyonu hazırlanıyor” iddiası geldi. Baykal’ın son günlerdeki çıkışlarını “AKP’yle koalisyona hazırlandığı” şeklinde değerlendiren Şirin “bu koalisyonu İstanbul’da bazı iş ve basın çevreleri istiyor” iddiasında bulundu.

  Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik tartışmaları değerlendiren Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin, seçim sonrasına ilişkin ilginç iddialarda bulundu. Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik sözlerini “lüzumsuz” olarak değerlendiren Şirin, seçim sonrası Meclis’te makul bir uzlaşmayla cumhurbaşkanının seçilebileceğini kaydetti. Son günlerde asıl CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın açıklamalarına dikkat edilmesi gerektiğine işaret eden Şirin şunları söyledi:

  “Baykal’ın davranışları, sözleri ve çıkışlarından AKP’yle koalisyona hazırlandıklarını görüyorum. Ne olup olmayacağını seçim sonrasında göreceğiz. Ancak bildiğim kadarıyla bu koalisyonu İstanbul’da bazı iş ve basın çevreleri de istiyor. Seçim sonrası oluşacak siyasi tablo bu koalisyonu gündeme getirecektir. Tabi o zaman Baykal’ın samimiyeti de test edilecektir.”

  Seçim öncesi AKP-CHP ortaklığını içeren bir “Milli Mutabakat” hükümetinin bazı çevrelerce pompalandığını kaydeden Şirin, Baykal’ın da parti tabanını buna hazırladığını iddia etti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı