Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gözyaşları arasında uğurlandı

  Bünyamin YIL-Tahsin ÜLKER-Murat KİBRİTOĞLU / DHA
  14 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 13 Ocak 2011 - 23:49

  Adana’da, önceki gün bir akrabasının cenaze töreni sonrası mezarlık çıkışında 10 kurşun sıkarak öldürülen Seyhan eski İlçe Belediye Başkanı, inşaat mühendisi Ahmet Cevdet Yağ (61) dün son yolculuğuna uğurlandı.

  Yağ, eşi Handan, çocukları Gökhan ve Mine, ağabeyi Recai Yağ, yakınları, belediye çalışanları ve vatandaşların gözyaşları arasında Hadırlı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Mücadele adamıydı

  Seyhan Belediyesi CHP’li meclis üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı olan, Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliğini de yürüten Yağ’ın, imar değişikliklerinden uyuşturucuya karşı verdiği savaşa kadar pek çok mesele nedeniyle öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Büyükşehir Belediye Meclisi 1’inci Başkan Vekili Mustafa Tuncel, İçişleri Bakanlığı’nca açığa alınan Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın adını vererek, “Kendisi, beni, Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz’ı ve Ahmet Cevdet Yağ’ı ‘İmar partisi üyeleri’ diye tanıtmıştı. Bu beyanlar nedeniyle dolaylı veya dolaysız hedef tahtası olduk” dedi.
  Tuncel, daha önce kendisinin öldürülebileceğini açıkladığını, bu nedenle belediyede geçmiş yıllarda olup bitenleri anlattığı 5 CD’yi ayrı ayrı yerlerde saklattığını da hatırlattı. 28 Mart’tan bu yana görevden uzaklaştırma kararı her 2 ayda bir uzatılan Aytaç Durak ise, olayla ilgili, “Bu işin arkasında başka şeyler aranmalı. Katilin aileye yakın biri olarak özellikle seçilip, asıl tertipçilerin dikkatten kaçırılması düşünülmüş gibi bir görüntü var” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı