Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gözümüz zirvede

Avrupa Şampiyonası'nda sıradışı bir başarı hedeflediklerine değinen Basketbol Milli Takımı Antrenörü, "Şampiyonluğu tepsi içinde sunmayacaklar. Tırnaklarımızla, söke söke hedefe ulaşacağız. Sloganımız savunmada yardımlaşma, hücumda paylaşım" dedi.

Bülent BOĞ
SON GÜNCELLEME
RAKİP FARKETMEZ

Basketbol Milli Takımı Antrenörü Aydın Örs, Avrupa Şampiyonası'nda gözlerinin zirvede olduğunu söyledi. Örs, ‘‘Çıtayı yükseltmek, sıradışı bir başarı istiyoruz. Nedir o, final oynamak, şampiyon olmak, Dünya Şampiyonası'na gitmek. Şampiyonluk istiyoruz, savunmada yardımlaşma, hücumda paylaşımı sağlarsak, kim gelirse gelsin yeneriz’’ dedi.

LİDERLİK İSTİYORUZ

Şampiyonluk hedefine etap etap ilerleyeceklerine dikkat çeken Örs, ‘‘Şampiyonluğu tepsi içinde sunmayacaklar. Tırnaklarımızla söke söke hedefe ulaşacağız. Önce çeyrek finale çıkacağız. Çünkü bu bize final yolunu açacak ve Dünya Şampiyonası'na katılma hakkını getirecek. Grupta bizi önce İspanya, sonra Slovenya zorlayabilir. Ancak gruptan lider çıkmak istiyoruz’ diye konuştu.

İKİ BÜYÜK AVANTAJ

Şampiyonada 2 büyük avantajımız olduğunu dile getiren Örs bunları şöyle sıraladı: ‘‘Birincisi, seyircimiz. İkincisi ise Milli Takım'ın çok kaliteli, 3-4 jenerasyondan kurulu olması. Hedefin büyük olması oyuncularımızı çok iyi motive etti. Bu da bir avantaj. Oyuncularım hedefin ne olduğunu biliyor. Ben de onlara kefil oluyorum. Herkes bu oyuncularla gurur duyabilir.’’

ÖZGÜVEN ARTTI

Yurt dışında oynayan İbrahim, Mirsad, Hidayet'in takıma büyük katkıları olduğuna değinen Örs, sözlerini şöyle tamamladı: ‘‘Öncelikle onların kendilerine özgüvenleri arttı. Bu, diğer oyunculara da yansıyor. Basketbol olarak iyi bir seviyemiz var, ama onlar bunu daha da yükseltiyor. Maçlarda kritik anlar geldiğinde onların yararını daha iyi göreceğiz.’’

Bunları da Beğenebilirsiniz