Spor Gözümüz Almanya, kulağımız Danimarka'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gözümüz Almanya, kulağımız Danimarka'da

YEREL HABERLER GÖZÜMÜZ ALMANYA, KULAĞIMIZ DANİMARKA'DA

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Almanya ile yapacakları hazırlık maçında kulaklarının Danimarka-Yunanistan maçında olacağını belirterek, ”Almanya'ya konsantre olurken, kulağımız Danimarka'dan gelecek haberde olacak” dedi.

Beylerbeyi'ndeki Futbol Federasyonu Atatürk Planlama, Geliştirme ve Eğitim Merkezi'nin bahçesinde basın toplantısı düzenleyen Terim, Danimarka ve Ukrayna maçlarına bakıldığında Dünya Kupası'na gitmeyi hakkettiklerini belirterek, “İnşallah Arnavutluk'ta kendi göbeğimizi kendimiz kesecek duruma geliriz” diye konuştu.

Danimarka'nın çok iyi bir takım olduğunu düşündüğünü anlatan Terim, şöyle devam etti: “Yunanistan, Avrupa Şampiyonu olabilir, ama bu grupta çok da iyi oynamadı. Daha önceki basın toplantımda, Danimarka-Yunanistan maçının Danimarka'da oynanacağını düşünerek, normal şartlar altında futbolun enteresanlıkları bir araya gelmezse, bize 7 puanın yeteceğini söylemiştim. Ayrıca Danimarka yendiği zaman, bizim Arnavutluk maçının neticesini bekleyecek. Yani bir avantajı var. Özellikle play offa kalma adına yüzde 1 de olsa herkes bu şansı kullanmak ister. O yüzden 9 veya 7 puanın bizi götüreceğini söyledim. Danimarka, Yunanistan'ı yendiği zaman biz de Arnavutluk'a takılırsak, Danimarka play offa kalacak. İnşallah Arnavutluk maçına kendi işimizi kendimiz görme imkanıyla gideceğiz. Belki de ilk defa play offa bu kadar yakın olacağız.”

“TEK KORKUM, ŞANSIMIZIN SON MAÇA KALMAMASI”
  
Fatih Terim, oyuncularının, Danimarka ve Ukrayna maçlarında ve kamplarda geçirdikleri zamanların tam bir takım olma yolunda gittiklerini göstermelerinin sevindirici olduğunu söyledi. Oyuncularında play offa kalma ve orayı da geçme isteğinin çok fazla olduğunu dile getiren Terim, “Yeter ki Arnavutluk şansını yakalayalım. Oradan play off'a kalmış bir şekilde döneriz. Oyuncularıma güveniyorum. Yenilgisi olmayan Ukrayna'yı deplasmanda yenmek kolay değil. Ayrıca farka gidebileceğimiz maçta Danimarka ile 2-2 berabere kaldık. Oyuncularım bu ülkeye önemli bir takım mesajlar verdi. Beni korkutan, ürküten tek şey futbolda bütün tersliklerin olması ve şansımızın Arnavutluk maçına kalmaması olur” diye konuştu.

Danimarka-Yunanistan maçını izlemeyeceklerini belirten Terim, Ukrayna-Arnavutluk maçını yardımcı antrenör Müfit Erkasap'ın izleyeceğini söyledi.

  
“KAYSERİSPORLU GÖKHAN'I KADROYA ÇAĞIRMAYI DÜŞÜNDÜK”

Fatih Terim, Fatih Tekke ve Ümit Karan'ın sakatlığı nedeniyle kadroya, sezon başından beri takip ettikleri Kayserisporlu Gökhan'ı davet etmek istediklerini, ancak bu oyuncunun da kasığından sakatlığı bulunduğu için mevcut kadroyla devam edeceklerini söyledi.

"17 YAŞ ALTI TAKIMI BÜYÜK İŞ YAPTI"
  
Fatih Terim, Peru'da dünya 4.'sü olan 17 Yaş Altı Milli Takımı'nın büyük iş yaptığını söyledi.  Millilerin Avrupa şampiyonu olduktan sonra Peru'da dünya 4.lüğünü elde ettiğini anlatan Terim, “Dünya şampiyonu da olabilirlerdi. Şanslıyım, muhteşem bir maç izledim. 10 kişiyle 3-0'dan 3-3 oldu, 4-3 de yapabilirlerdi, ama dünya 4.'sü oldular, ama Türk futbolu adına çok güzel işler yaptılar. Takımda emeği geçen tüm teknik adam ve sorumlulara teşekkür ediyorum” dedi.

"NURİ, İNŞALLAH UZUN YILLAR BİZİMLE OLACAK"
  
Fatih Terim, (A) Milli Takım aday kadrosuna çağırdığı genç oyuncu Nuri Şahin'in uzun yıllar milli takımda olmasını umut ettiğini söyledi. Nuri'nin Peru'daki Dünya Şampiyonası'nın ardından bu akşam milli takım kafilesinden ayrı olarak Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı ile beraber Türkiye'ye döneceğini belirten Terim, “17-18 yaşındaki bir genç için (A) Milli Takıma çağrıldıktan sonra yorgunluk bahane olmaz. Nuri veya bir başkası yetenekli, bize ileride daha çok başarılı olduğunu düşündüğümüz her oyuncu için milli takım kapısı açık. Nuri de bu sene Borussia Dortmund ile lige başladı. Yetenekli olduğunda hem fikiriz. Milli takıma çağırdık.  İnşallah uzun yıllar
oynar. En yaşlısından en gencine sistemimize uyan her oyuncuya açık olduğumuzu söylemiştik. Nuri de bunu hakketti” diye konuştu.

Ekim ayı içinde (A) Milli Takım teknik ekibi, (A) 2, Ümit ve Genç Milli takımların antrenörleriyle Almanya'da yapacakları seçme programına çok önem verdiklerini anlatan Terim, “Mümkün mertebe bir tane oyuncu dahi kaçırmak istemiyoruz. Her yetenekli oyuncumuza milli formamız açıktır. Giydirmekten mutluluk duyarız herhalde onlar da giymekten onur duyarlar herhalde. O yüzden tercihlerini inşallah başka türlüsüne çevirmeyeceğiz. Her dakika araştırmadayız, peşlerindeyiz, yanlarındayız. Fenerbahçeli Önder için geldiğimiz günden beri uğraşıyoruz. 20 günle milli takım formasını giyme fırsatını kaçırmış. Yoksa yaşıyla, formuyla uzun yıllar hizmet edebilirdi. Çok girişimimiz var, ama olmadı. 21 yaşını doldurmadan bir oyuncu seçme hakkını kullanabilir. Ama onu 20 gün geçirmişiz. O yüzden bu tip yanılgıya düşmek istemiyoruz. Almanya, Fransa, İngiltere, Avusturya, Hollanda, Belçika'da nerede olursa olsun yetenekli çocuklarımızı kaybetmek istemiyoruz. Bu yüzden bizzat kendimiz gidiyoruz. Umut ediyorum bir daha böyle bir şey olmaz. Tesadüfe bırakmayacağız” dedi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle