« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gözüm kapalı gol atarım

Hollandalı yıldız, “Doğuştan gelen bir gol koklama yeteneğine sahibim. Kimi zaman bunu gözlerim açık değilken bile başarabiliyorum” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’nin Liverpool’dan kadrosuna kattığı Hollandalı golcü Dirk Kuyt, sarı lacivertli kulübün aylık dergisine dikkat çekici demeçler verdi. Şimdiye kadar Fenerbahçe formasıyla çıktığı 6 maçta 6 gol kaydeden başarılı forvet doğuştan gelen gol koklama yeteneği olduğunu ifade ederek, “Doğuştan gelen bir gol koklama yeteneğim var. Doğru yerde, doğru zamanda olmayı başarıyorum. Kimi zaman da bunu gözüm kapalı bile yapabiliyorum. Sonuç olarak, çalışkanlığımı da buna eklediğimizde şu anda bulunduğum başarılı noktadayım” diye konuştu.

Gullit’i battaniyeyle izlerdim

SARI lacivertli yıldız konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Benim için futbolda bir sır vardır, o da; teknik ya da hızlı bir oyuncu olabilirsiniz ancak bu özelliklerinizi ortaya çıkarabilmek için mutlaka sıkı bir şekilde çalışmanız gerekiyor. Marco Van Basten, Frank Rijkaard ve Ruud Gullit üçlüsü benim idollerimdi. Evde geç saatte televizyon izlemem yasak olduğundan onların resminin olduğu battaniyeyi televizyonun üstüne örter, saklanır öyle Milan maçlarını seyrederdim. İşte ben onlar gibi olmayı düşleyerek büyüdüm.” 


Bunları da Beğenebilirsiniz