Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gözü de gönlü de F.Bahçe’de

Brezilyalı hoca, “Fenerbahçe’ye çok bağlandım. Kalsaydım büyük başarılar kazanabilirdik. Türkiye’ye dönersem yine oraya giderim” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

CHRISTOPH Daum’un göreve devam edip etmemesinin tartışıldığı Fenerbahçe’ye, eski teknik direktörü Artur Zico’dan önemli mesajlar geldi. Halen ülkesi Brezilya’da, kendi adına kurduğu futbol akademilerinin yöneticiliğini yapan Zico, sarı lacivertli kulübe gönülden bağlı olduğunu ifade etti. Aksiyon dergisine röportaj veren Brezilyalı teknik adam, Türkiye’den iyi hatıralarla ayrıldığını söyledi. Zico’nun röportajından çarpıcı bölümler şöyle:

-  Türkiye Ligi’ni takip edebiliyor musunuz?
Brezilya’da bir kanal derbi maçları canlı yayınlıyor. Evde olduğum zaman maçları izliyorum.

-  İstanbul’u özlüyor musunuz?
Özlüyorum. Çünkü çok güzel hatıralarım var o şehirde.

-  Fenerbahçe tribünlerinin hala ‘I love you Zico’ diye tezahürat yaptığını biliyor musunuz?
Ben de onları çok seviyordum. Ama futbolda olur böyle şeyler.

-  Türkiye’de işim yarım kaldı gibi bir düşünceye sahip misiniz?
Tabii ki böyle düşünüyorum. Teknik direktör sıfatınızla çok ciddi planlar yapıyorsunuz. Başarınız artıkça, daha büyük başarılar için planlar yapıyorsunuz. Ama her zaman her şeye gücünüz yetmiyor. Bu yüzden kesinlikle işim yarım kaldı diyorum.

-  Yani devam etseydiniz...
Devam etseydik çok güzel olurdu. Çok güzel neticelere ulaşacağımızdan şüphemiz yoktu.

-  Bu planlarınızı gerçekleştirmek için bir gün Fenerbahçe’ye döner misiniz? Ya da başka bir takıma gelir misiniz?
Fenerbahçe’ye çok bağlandım. Kendimi Fenerbahçe’nin adamı gibi görüyorum. Başka bir takıma gitmek nasıl olur bilemem. Ben böyleyim işte. Bağlandığım takımdan başkasında yapamam her halde. Türkiye’ye dönme ihtimalim olursa yine Fenerbahçe’ye giderim herhalde.

Aziz Yıldırım işime hiç karışmadı

-  Aziz Yıldırım size hiç müdahalede bulundu mu?
İlişkimiz gayet iyiydi. Hiç işime karışmadı. Başkanımızdı, fikrini söylerdi tabii. Buna da hakkı vardı. Ama sahada futbolcularla çalışan bendim. Dolayısıyla kararları kendim aldım. Ama onu her zaman dinledim. Fikrini sordum. Onunla çalışırken rahattım.

-    Türkiye’de kaldığınız dönemde size en acı veren maç hangisi oldu?
Türkiye Kupası’nda Galatasaray’a karşı oynadığımız ve 1-1 bittiği için elendiğimiz maç. Maçta bir kişi eksiktik. Ama Gökhan Gönül’ün attığı golle 1-0 öne geçtik. Sonra hakemin büyük bir hatasıyla 9 kişiye düştük. Gökhan’a verdiği ikinci sarı kart çok ağırdı. Bizim için acı bir karardı. Çünkü Gökhan’ın orada hiçbir suçu yoktu.

-   Fenerbahçe’nin Avrupa’daki makus talihini değiştirdiniz. Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale çıkarak tarihi başarı yakaladınız…
R.Carlos, Sevilla maçında sakatlanmasaydı büyük bir ihtimalle çeyrek finalde Chelsea’yi de elerdik. R.Carlos’un çok ciddi eksikliğini hissettik. O, arkadaşlarına güven veren, takımda ağırlığı olan bir oyuncuydu.


Bunları da Beğenebilirsiniz