« Hürriyet.com.tr
MENÜ

#Göztepestadınıistiyor

İzmir takımlarının kanayan yarası stadyum problemi 2015-2016 sezonu öncesinde de çözüm bulamadı. Göztepe ve Karşıyaka için yapılacağı açıklanan stadyumların inşaatın bir türlü başlanmaması, şehirdeki GÖZTEPE yönetiminin, İzmir’de yaşan stat sorunu nedeniyle iç saha maçlarını Bursa’da oynama kararı almasının ardından sarı-kırmızıl taraftarlar isyan bağrağını açtı. Göztepe’ye gönül verenler, sosyal medyada, "Göztepe stadını istiyor" başlığı ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu mesaj yağmuruna tuttu.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Stat sorunun bir an önce çözülmesini isteyen taraftarlar, maçlarını İzmir dışında oynamak istemediklerini ve kentte bulunan tüm takımların stat ihtiyacının karşılanmasını talep etti.
İzmir takımlarının kanayan yarası stadyum problemi 2015-2016 sezonu öncesinde de çözüm bulamadı. Göztepe ve Karşıyaka için yapılacağı açıklanan stadyumların inşaatın bir türlü başlanmaması, şehirdeki Alsancak Stadı'nın yıkım kararı ile kapatılması, Atatürk Stadı'nın ise bakımda olması ve sezonun ilk haftalarına yetişmesinin beklenmemesi İzmir takımlarının canını sıktı. Göztepe'nin geleceği ise belirsizliğini sürdürüyor.

Spor Toto 2. Lig'de mücadele edecek Buca, 13 bin kişilik Buca Arena'da maçlarını oynayacak. Bir diğer İzmir temsilcisi Karşıyaka da maçlarını burada oynamak için Bucaspor yönetimi ile görüşmelerini sürdürürken bu görüşmelerden olumlu sonuç çıkması bekleniyor. Yine bu sezon 2. Lig'de oynayacak olan Altay, Bucaspor'un eski stadyumunda maçlarını oynayacak. PTT 1. Lig'de üst sıraları hedefleyen Göztepe ve Altınordu'nun ise henüz nerede oynayacağı belli değil.

GÖZTEPELİLERDEN SOSYAL MEDYADA İSYAN

Altınordu ekibinin geçen sezon olduğu gibi Manisa 19 Mayıs Stadı'na geçiş yapması beklenirken Göztepe'nin durumu ise daha karışık. İddialı bir ekip kuran Metin Diyadin, "2000 yılında futbolcu olarak geldiğim İzmir'de stad sorunu vardı. 15 yıl geçti, bir tek Buca Arena yapıldı. Milyonluk takım kuruyoruz ama taraftara izletemiyoruz." sözleri ile Göztepe'nin stadyum sorununa dikkat çekerken, taraftarlar da bu isyana destek verdi.
Twitter'dan #GöztepeStadınıİstiyor etiketi ile tepkilerini dile getiren Göztepe taraftarları, İzmirli siyasilerden ve kulüp yetkililerinden açıklama bekliyor. Atatürk Stadı'ndaki bakım sona erene kadar iç saha maçlarını oynayacak alternatifleri araştıran Göztepe'nin seçenekleri arasında Bursa Atatürk Stadı da yer alıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz