« Hürriyet.com.tr

Göztepe’ye cami derken

Milliyet yazdı, ‘Göztepe Parkı’na cami yapılacak’ diye. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ‘Ben de sizden öğrendim’ dedi. Pek inandırıcı gelmedi. Kadıköy Belediye Başkanı da ‘O alanda 4 cami var, müftülük bile ihtiyaç yok dedi’ diye karşı çıkmış.

Hürriyet Haber
X

Eğer cami yapılacaksa tabii ki bir yeşil alanı betonlaştırılarak Göztepe Parkı’na yapılmasın, daha uygun bir yer bulunsun da...

Benim de Belediye’den ve Müftülük’ten bir ricam var:

Acaba İstanbul’un bir iki uygun noktasına birer ‘tören camii’ inşa edilemez mi?

Cenaze törenlerinden bahsediyorum.

Şehir içinde, yerlemişi, ulaşımı, park durumu uygun olmayan camilerden kaldırılan (kalabalık) cenazeler hem ulaşımı engelliyor, hem rahmetlinin sevenlerini sıkıntıya sokuyor.

Yani bir Teşvikiye Camii’ni, bir Fatih Camii’ni, Galippaşa Camii’ni düşünsenize... Geçenlerde Fatih tarafında bir işim vardı, pazar kurulmuş, öğle namazından sonra kalabalık bir cenaze... Her yer kilit, ta Zeyrek’e kadar!

Diyorum ki, otoyollardan ulaşımı kolay; süratle dolup boşalacak yeterli park yeri olan; insanları getirip götüren otobüslerin rahat girip çıkacağı, rahat bekleyeceği; sonra - en önemlisi - cemaatin yağmurdan kardan, güneşten ve her cenaze töreninde insanı hasta eden rüzgârdan korunabileceği kapalı-duvarlı artık neyse bir avlusu olan birkaç cami inşa edilse...

İhtiyaç değil mi? İhtiyaç. Peki niye yapılmaz?

 

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Avrupa'nın en ucuz tatil yerleri
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
En çok gidilmek istenen ülke belli oldu!
GezginGezgin
Cennetten düşen bir damla: Ohrid
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Hasankeyf'te 11 bin 500 yıllık yerleşim yeri bulundu
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Sosyal medyada en popüler 7 yurt dışı tatil noktası
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Tepeden bakıldığında plaj gibi görünen havuz